IMELINE SOOL: 9 nutikat viisi, kuidas seda majapidamises kasutada

Inimesed on oma kodudes juba aastasadu soola erinevatel põhjustel kasutanud. Sool on imeline vahend desinfitseerimiseks ja erinevate pindade puhastamiseks. Kuna kodukeemia on tihti väga mürgine ja kallis, siis miks mitte asendada see just odava ja täiesti kahjutu soolaga? 

Inimesed on juba aastasadu kodudes erinevatel põhjustel soola kasutanud. Sool on imeline vahend desinfitseerimiseks ja erinevate pindade puhastamiseks. Kuna kodukeemia on tihti väga mürgine ja kallis, siis miks mitte asendada see just odava ja täiesti kahjutu soolaga? 

Sool takistab sipelgate levikut. 

Kui sipelgad ronivad mööda uksi, aknad või isegi kappe, siis puista nendesse kohtadesse lihtsalt natuke soola. Sel viisil soola kasutamine aitab väga hästi ka liigse niiskuse vastu. 

Vase, hõbeda ja messingu puhastamine. 

Kui sul on majapidamises vaske, hõbedat või messingut, siis tead ilmselt, et need metallid vajavad aeg-ajalt puhastamist, sest vastasel korral muutuvad nendest tehtud esemed tuhmiks. Ka siin ruttab appi sool – sega seda natukese õunaäädikaga ja asu puhastama! 

Looduslik puhastusvahend kodus ning autos. 

Sega supilusikatäis soola kahe liitri leige veega ja tulemuseks saad universaalse puhastusvahendi, mida oma kodu läikima löömiseks edukalt kasutada. Puhtaks saavad ka aknad, mis läigivad peale seda tunduvalt kauem kui keemilist puhastusvahendit kasutades. 

Kraanikausid läikima! 

Sega sool kuuma veega. Kasuta saadud segu koheselt köögi või vannitoa kraanikausi küürimiseks. Segu teeb pinna ilusti puhtaks ning hävitab halvad lõhnad. 

Muuda nahk nooremaks!

Soolast saad endale mõnusa koorija valmistada. Sega see lihtsalt kas lavendli- või oliiviõliga. Kanna koorija kehale ja loputa leige veega. Juba paari minuti pärast tunned, kui palju paremas seisukorras sinu nahk on. 

Säilita vaipade ja kardinate värv. 

Soolveega vaipu ning kardinaid pestes kaovad ka tõrksad plekid ning nende värv jääb endiselt särama!

Hambavalu leevendamine.

Kui sul tuleb ette hambavalu, siis sool on imeline vahend, millega seda ravida – selleks sega sool natukese sooja veega. Oota, kuni sool lahustub. Loputa suud saadud vedelikuga. 

Hammaste valgendamine. 

Sega omavahel võrdses koguses soodat ning soola. Pese saadud pastaga hambaid. Tulemuseks saad säravad hambad! 

Sool pesumasinasse! 

Kui tahad oma rõivaid pesus kokkutõmbumise eest kaitsta, siis lisa pesumasinasse koos riietega ka pisut soola. Lisaks kaitseb see riiete värvi, kui kuivatad neid näiteks õues päikese käes. Sool muudab sinu riided mõnusalt pehmeks. 

goodmorningcenter.com