INIMESTEL, KES POSTITAVAD trennifotosid sotsiaalmeediasse, on psühholoogilised probleemid!?

Ole enda vastu aus: sul on üks või isegi mitu sõpra, kellele meeldib sotsiaalmeediasse postitada pilte oma jõusaalis käimistest või jooksutrennidest. Ehk oled lausa ise selline? “Alustasin tööpäeva jõusaalis! Suurepärane tunne” Sellise postituse lugemine hommikul võib olla kas väga motiveeriv või uskumatult tüütu, olenevalt sellest, kas sa ka ise sedasi teed või mitte. 

Veebiajakiri Independent.co.uk vahendab uuringu tulemusi, mille viisid läbi Londoni Bruneli ülikooli teadlased. Uuringus vaadeldi lähemalt, miks nii paljud inimesed jagavad oma trennifotosid sotsiaalmeedias. Tulemused olid jahmatavad!

Nimelt selgus uuringust, et inimesed, kes jagavad pea iga oma trennis käimist, kipuvad olema nartssisistid. Nende peamiseks eesmärgiks on kiidelda faktiga, kui palju nad oma välimusse investeerivad. Samuti koguvad need postitused rohkem meeldimisi kui ükskõik millised teised avaldused. 

“Nartssisistid teavitasid sagedamini oma saavutustest ning neid motiveeris tähelepanu, mida nad saavad,” väitsid uuringut läbi viinud teadlased. Suur meeldimiste arv ei tähenda teadlaste sõnul aga seda, nagu kõikidele jälgijatele need pildid ka päriselt meeldiksid. 

“Kuigi tulemustest selgus, et nartssisistide selline käitumine ja postitamine tasus ennast ära, sest nad kogusid oma piltidele rohkem meeldimisi ja kommentaare, võib see olla tingitud lihtsalt sellest, et nende tuttavad kommenteerisid fotosid viisakusest ning salaja neile sellised egopildid ei meeldi,” sõnas dr Tara Marshal.