Juuksur paljastas oma ameti räpase poole

Juuksuri amet ei seisne üksnes juukselõikuste ja kaunite soengute tegemises, lisaks sellele tuleb juuksuril ka kliendi peanaha ja selle hügieeniga kokku puutuda. Kõrvad, nahk, poorid, kõõm - detailideni siinkohal laskuma ei hakka, kuid selge on see, et juuksuriamet ei ole sugugi nii glamuurne kui pealtnäha paistab.


Juuksuriamet ei seisne üksnes juukselõikuste ja kaunite soengute tegemises, lisaks sellele tuleb juuksuril ka kliendi peanaha ja selle hügieeniga kokku puutuda. Kõrvad, nahk, poorid, kõõm – detailideni siinkohal laskuma ei hakka, kuid selge on see, et juuksuriamet ei ole sugugi nii glamuurne, kui pealtnäha paistab.

Allpool on välja toodud ühe juuksuri kommentaarid teemal, mis talle tema ameti juures kõige vähem meeldib!

1. Kliendi juuksekarvade põrandalt kokkupühkimine

Jah, me teeme seda iga päev, mitu korda päevas ja see ei ole meeldiv tegevus. See ajab aevastama ja on tavaline, et juuksur hiljem kodus olles terve õhtu aevastab. Aga sinna pole midagi parata, see on üks osa meie tööst. Juuksekarvad on kõikjal, ma olen neid isegi oma taskutest leidnud.

2. Räpaste juustega kliendi juuste pesemine

See ei ole meie süü, kui klient tuleb salongi räpaste juustega ja see ei ole viisakas. Palun võimalusel alati oma juuksed puhtaks pesta – päev varem on lausa ideaalne. 

3. Teadmine, et sa teed rasket tööd ja saad selle eest tegelikult naeruväärselt vähe palka

Kui sul just oma juuksurisalongi ei ole ja sa pole tippjuuksur, siis sulle makstakse naeruväärselt vähe raha, arvestades seda, kui palju sa tööd teed. Siin on suur vahe, kas inimene istub terve päeva kontoris või teeb päevast päeva soenguid ja muudab seeläbi inimesi õnnelikuks. See on tänuväärt töö, kliendi rahulolev naeratus teeb tuju alati heaks, kuid palka saame me ebaausalt vähe.

4. Raske iseloomuga kliendid

Mõned kliendid on tõepoolest kohutavalt rumalad ja ei lase juuksuril oma tööd teha. Iga inimese juuksestruktuur on erinev ja inimestel on peas pöörised, mis tähendab, et kõigile ei ole võimalik Jennifer Anistoni, Charlize Theroni või Selena Gomezi soengut pähe lõigata. Sellest tuleb aru saada. See on tore, kui sa tuled juuksurisse pildiga soengust, mida sa tahad, ent sa pead arvestama reaalsusega, et täpselt seda soengut ei pruugi õnnestuda sulle teha, sest sul on teistsugused juuksed.

5. Mustade kõrvatagustega kliendid

Naised, kõrvataguseid tuleb ka pesta, rääkimata kõrvadest. Väga inetu vaatepilt, kui salongi astub pealtnäha viisakas ja kena naine, aga kõrvatagused on räpased nagu sookollil. 

6. Kõõmaprobleem

Tänapäeval on palju vahendeid, kuidas kõõmast lahti saada. Kokkuvõttes tuleks süüa tasakaalustatud toitu ja juua piisavalt vett, et peanahk ei muutuks liiga kuivaks. Niisutavad maskid ja šampoonid aitavad kõõmast lahti saada imelihtsalt. Väga ebameeldiv on pesta kliendi pead, kui on näha, et ta ise ei oska oma peanaha eest hoolt kanda.

7. Klient, kes keset juukselõikust ümber mõtleb

Jumala eest, palun tehke oma otsused enne salongi tulekut. Säästate iseenda närve ja juuksuri närve samuti.

8. Kliendid, kes ei tea, mida nad tahavad

Sellise kliendiga on väga raske, sest suure tõenäosusega ei jää ta rahule ja kui ta ei tea, mida ta tahab, siis on väga lihtne juuksurit süüdistada, et ta ei lõiganud sulle sobivat soengut. 

Kas sina oled mõnes ülalpool mainitud punktis “süüdi”?

 

Allikas: buzzfeed.com