Kas ka sina oled Instagrami-sõltlane?

9 kommentaari
Kas ka sina oled Instagrami-sõltlane?

Kim Kardashiani eelmise nädala Instagrami-postitus andis mõista, et staar on sotsiaalmeediast sõltuvuses. Kuidas on lood sinuga?

Kim Kardashiani eelmise nädala Instagrami-postitus andis mõista, et staar on sotsiaalmeediast sõltuvuses. Kuidas on lood sinuga?

Hamptonsi rannas puhanud Kim postitas eelmisel nädalal Instagrami foto endast kopteris, pildi allkirjas aga seisis: “Head aega, Hamps! Teie telefonilevi imeb täiega! Pean linna sõitma, et Instagrami postitada,” oli tõsielustaar pahane.

Women´s Health reastas seepeale kolm punkti, mis annavad märku, et ka sina oled fotode postitamisest täielikus sõltuvuses.

Sa postitad pilte töödest, mida tegema pead, selle asemel, et neid teha
Mida sa teed esmaspäeva hommikul esimese asjana? Jõuad tööle, võtad ülesannete nimekirja ette ja… postitad sellest foto Instagrami!
Kui tunned selles kirjelduses ennast ära, võta korraks aeg maha ja mõtle, kas see tõesti on asi, mida maailmaga jagada – esmaspäeva hommikul ootavad kõiki tööülesanded, sa pole mingi erand.

Sa vaatad teiste pilte selle asemel, et nendega suhelda
Muidugi võid aeg-ajalt pilgu üle lasta, mida keegi üles on laadinud, näiteks, kui ootad kodus torumeest või üürileandjat. Aga kui sa lükkad reaalse sotsiaalse elu edasi, jätad ära kohtumised sõpradega selle pärast, et istud kodus ja vahid pilte, on tegemist sõltuvusega. 

Väljas olles kibeled juba pilte postitama
Kui oled väljas lõbutsemas, pildistad kõike ja ootad, et saaksid fotod juba kord ometi üles laadida. See ootus muudab su närviliseks ja ärevaks, sest sa ei taha ühtpidi seltskonnas fotode üleslaadimisega tegelema hakata, aga teistpidi ei malda sa enam minutitki oodata.

Kui tunned endas ära sõltlase, ei tasu meelt heita – sellest on võimalik vabaneda. Hakka pidama sotsiaalmeediapäevikut, kuhu paned kirja, millest sa kõige rohkem fotosid postitad ja miks sa seda teed.
Kui teed seda selleks, et teisi oma elu kadestama panna, siis tuleta endale meelde, et Instagram ei ole päris elu. 

Teiseks pea meeles, et sina valitsed tehnoloogiat, mitte vastupidi. Võta esialgu kas või nädalavahetus nutividinatest vabaks. Võid üllatuda, kui värviliseks muutub reaalne elu, ilma ühegi filtrita.

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid