Reklaam sulgub sekundi pärast

KAS KASUTAD OMA SÕNUMITES naerunägusid? Ehk ei tasuks?!

Isegi kui kasutad tuttavate ja sõpradega suhtlemiseks rohkelt ja oskuslikult erinevaid naerunägusid, peaksid olema ettevaatlik nende kasutusviiside suhtes. Iisraelis asuva Ben-Gurioni ülikoolis läbi viidud uuringu sõnul võivad ametlikus kirjas kasutatud naerunäod heameele ja positiivse mõju asemel panna hoopiski pead vangutama.

Nimelt võivad erinevad naerunäod jätta mulje, et sinu sõnum pole eriti oluline. Iisraeli teadlaste sõnul on nende uuring selles mõttes esimene, et sealt selgus erinevus tõelise naeratuse ja tekstisõnumiga saadetud naeratuse vahel. 

Õiges naeratuses on kaasatud inimlik soojus, tekstisõnumi omas aga mitte. Õige naeratus võib tugevdada usaldust ning kinnitada teise inimese usaldusväärsust, tekstiõnumi naeratus aga võib teha just vastupidist.

Uuring oli rahvusvaheline, katsealuseid oli koguni 29 erinevast riigist. Kokku osales uuringus 549 inimest.

Uuringust selgus muuhulgas, et kui ametlikus kirjas naerunägusid mitte kasutada, vastati sellele meilile hoolikamalt ning põhjalikumalt. Kui sõnumi saatja sugu polnud teada, siis naerunägude saatjaks arvati olevat naine. 

Uuringut läbi viinud Ella Gliksoni sõnul arvavad inimesed, et naerunägudel on samasugune mõju nagu päris naeratusel, kuid see pole nii. Ainult siis, kui saatja ja vastuvõtja tunnevad teineteist suhteliselt hästi, võib naerunägu edasi anda õige naeratuse soojust.

 

allikas: Iltalehti