Kasulikud näpunäited asjatundjalt: kuidas ehete eest hoolitseda

Paljud naised unistavad ilusatest ehetest, aga ei mõtle tihti sellele, kuidas nende eest parimal võimalikul viisil hoolitseda. Selleks, et ehted oma sära ei kaotaks, tuleb nendesse austusega suhtuda. Ehetefirma John Hardy esindaja jagas nippe, kuidas seda kõige õigem teha oleks. 


Paljud naised unistavad ilusatest ehetest, aga ei mõtle tihti sellele, kuidas nende eest parimal võimalikul viisil hoolitseda. Selleks et ehted oma sära ei kaotaks, tuleb nendesse austusega suhtuda. Ehetefirma John Hardy esindaja jagas nippe, kuidas seda kõige õigem teha oleks. 

Ehete eest hoolitsemine ei ole mingi raketiteadus ja võtab vaid paar minutit aega. 

Hõbe

Hõbeda puhul on oluline valida puhastusvahend, mis ei sisalda valgendavaid elemente. Ära lase ehetel liiga kaua puhastussegus liguneda – hõbe võib nii ajapikku oksüdeeruda. Piisab minutist soojas lahuses. Kuivata ehted ja käi need pehme harjaga üle – see eemaldab ka kõige kangekaelsema mustuse. 

Kuld

Peale kandmist puhasta kuldehted pehme lapiga. Ära kanna kulda, kui teed meiki, piserdad parfüümi või kasutad juukselakki – need röövivad metallilt selle loomuliku sära. Hoia kulda alati ehtekarbis, spetsiaalselt eraldatud nurgas. 

Teemandid

Kuigi teemandid on äärmiselt kvaliteetsed ning vastupidavad, tuleb neid suure hoolega käsitleda. Hoolitse selle eest, et teemandid ei satuks kloori või mõne muu kemikaali lähedusse – see võib neile korvamatut kahju tekitada. Hoia teemante alati teistest ehetest eraldi. 

Värvilised poolvääriskivid

Paljud inimesed unustavad ehteid peale kandmist pehme lapiga puhastada. Tegemist on väga olulise sammuga ning seda eriti juhul, kui ehted sisaldavad poolvääriskive või värvilisi kive. Kasuta puhastamiseks pehmet ja niisket rätti. See võtab vaid 30 sekundit, aga sinu ehted peavad tunduvalt kauem vastu ja näevad imelised välja! 

 

glamour.com