KIRSTI TIMMERI OTSEKOHESED sõnad jahmatavad paljusid

KIRSTI TIMMERI OTSEKOHESED sõnad jahmatavad paljusid
TV3

Selgeltnägija ja hinnatud nõid Kirsti Timmer kirjutab oma blogis, et küsib tihtipeale oma klientidelt, miks nad ennast nii meeleheitlikult tõestada püüavad. Mida see neile annab?

Üheks tõestuse vormiks on tõestamine vanematele, elad terve elu nii, et tõestad kui hea ja tubli sa oled, et sa saad hakkama. Aga… Seda tunnustust ei tule ikka. Ikka leitakse sinus vaid vigu ja juhitakse tähelepanu su nõrkadele külgedele. Tihti on seal kõrval veel õde või vend, kes võtab elu lihtsalt ja vanemad aina kiidavad ja tunnustavad. No just, see inimene elab endale ja enda elu, sina punnitad kõigest väest, et teistele meeldida, aga paraku ei meeldi sa endalegi, miks peaksid siis teised sinu pingutust hindama?

Lase minna, alusta elu, mida ise naudid, elu on sinu teekond, mitte kohtuprotsess kus enda süütust tõestada ja kui sulle on elu antud, siis ei pea sa jällegi oma vanematele enda olemasolu põhjendama.

Tõestajad on sama usinad enese eksistentsile õigustuse otsijad ka tööl. ”Palk on väike, koormus meeletu!” on nende tavaline lause. Aga miks sa võtad selle palga eest nii palju kohustusi? Ära võta! Seisa enda eest! Miks teenida raha kellelegi teisele, kes sul laseb kõik ära teha ja hindab sinu tööd sandikopikate vääriliseks? Miks sa pead siis veel tõestama kui hea sa oled ja kuidas sa kõigega hakkama saad? Loodad, et ta tunnustab sind? Ehk tunnustab, aga rahaliselt oled ise juba end odavtööjõuks liigitanud, sest sa arvad, et pead end esmalt tõestama.

Kes hea asja odavalt kätte saanud, ei see enam raatsi selle asja eest rohkem maksta, vähemalt tööjõuturul.
Väga sageli istuvad mu vastas ka need inimesed, kellel suhtega probleem, aga nad üritavad teha mulle selgeks, et tegelikult on kõik hästi või, et temal on oma kaaslasega kõik super, aga see kolmas on süüdi ja trügib vahele…
Kui kahe inimese vahel on kõik hästi, siis ei mahu sinna vahele keegi, mitte kunagi.

Mõni inimene üritab mulle tõestada enda süütust, aga kaartides näen hoopis midagi muud.
Miks sa tuled abi saama kui sa pole valmis tõele otsa vaatama, mina ei kinnita ju sinu soovitud pilti, mina näen seda mis tegelikult toimub. Vaata tõele otsa ja sa saad hakata otsima lahendust. Mulle ei ole vaja tõestada midagi, see on sinu elu, mina unustan su loo kui sa mu vastuvõturuumi uksest välja lähed.

Kust see tõestamine pärit on?Tõestama kipuvad need inimesed, kellel üks vanem ta lapsena hüljanud või kelle sünd on ühe vanema otsus olnud-need lapsed tõestavad terve elu teisele vanemale enda eksistentsi.
Ka need lapsed, kes justkui ei oleks pidanud sündima, kipuvad tõestama.
Mitme lapsega peres tähelepanuta jäänud lapsest saab tõestaja.
Mahajäetud lapsega naine kipub tõestama eksmehele, et saab ideaalselt hakkama jne…

Loe ka Kirsti blogi siit

Sarnased artiklid