KOHT, KUS KAOTAD AJA – Wagenküll Spaa

Pilt: erakogu

Buduaar

Kui ma sõbrale ühel pühapäeva õhtul niisama jutu sees mainin, et plaanin uuel nädalal Tallinnast pea kolmetunnise autosõidu kaugusele Wagenkülli spaasse sõita, ütleb ta pikemalt mõtlemata, et kui mul on kaaslase soovi, pakuks ta end hea meelega seltsiks , sest Taageperas on ütlemata mõnus.

Ma pole eriline „mul on niiiiiiiii kiire“ lause fänn, aga sattusin hiljaaegu endalegi ootamatult punkti, kus tundsin, et kõike on liiga palju. Wagenküll tuli õigel ajal ja tõestas, et maailmas, kus kõigil oleks justkui järjest vähem aega, leidub siiski veel kohti, kus ajataju mõnusalt kaduma kipub.
„Tule varju argipäeva eest ja unusta aeg!“ ütleb kodulehekülg. Wagenkülli spaa asub Tõrva vallas Taagepera lossis. Uuenenud lossi kompleks juugendstiilis lossi, à la carte menüüga restorani, luksusliku lossispaa ja 1930ndate stiilis hotelli ning selle juurde kuuluva unikaalse miljööväärtusliku alaga võlub mind täielikult!

Kolm meetrit voodit

Peatun deluxe-toas, mis annab välja väiksema korteri mõõdu. Ruumi kaunistavad 2,4 m laiune voodi ja klassikaline lõvikäppadega vann, mis on asetatud nn poodiumile, muutes televiisori olemasolu toas absoluutselt ebavajalikuks – vanni on lihtsalt märksa meelelahutuslikum kasutada ja oluliselt ilusam vaadata.
Kuna inimene kulutab ⅓ kolmandiku elust magamisele, on oluline mainida, et Wagenküll tõstab soosib une kvaliteeti: uni on vaikne, sügav, rahulik. Väljas tõusnud torm lisab loole veelgi romantilisust . Annan viis punkti viiest!

Heinavann veebruarikuus

Hoone keldrikorrusel peidab end spaa, mis on avatud iga päev üheksast kümneni, seega ajapuuduse süüks seal käimata jätmist küll ajada ei saa.
Lossispaast leiab karastava külmaveeoaasi, veemassaažiga basseini, Jaapani vanni (42 °C), auru- ja aroomisauna (55 °C), soola-aurusauna (50 °C), suitsusauna (95 °C), Soome sauna (70 °C) ning merevaigusauna (50–55 °C).
Spaas jääb silma kehahoolitsus värske muru kehakoorimise ja heinapebrevanniga, sest mõte heinamaast ning lõputust soojast suveõhtust lihtsalt köidab tormisel veebruarikuu pühapäeval tavapärasest rohkem. Lõõgastus kestab 80 minutit, mille käigus kooritakse keha värske muru ja meresoola kehakoorijaga, millele järgneb heinapebrevann ning seejärel kogukehamassaaž värske muru massaažipalsamiga. Mõnus!

Kas mul on kõht tühi või see maitsebki nii hästi?

Pärast tõeliselt erakordset kulinaarset elamust teepealses bensiinijaamas lõunasöögi ajal kõlab Resto Wagenküll paremini kui soe ja siiras ema pai. Söön lõhe grillitud aedviljade ja bataadi-friikartulitega ning magustoiduks võtan klassikalise šokolaadi-fondant’i jäätisega. „Ma ei saa aru, kas mul on kõht väga tühi või see ausalt maitsebki nii hästi?“ küsin kaaslaselt. Järeldus on, et päriselt ka on ülimalt hea toit! Restorani soovitan sajaprotsendiliselt nagu ka aja maha võtmist Wagenküllis.

Tekst: Joanna Veeremaa