KÕIKIDELE, KES KASUTAVAD SOTSIAALMEEDIAT: Jake Farra nipid särava selfie’ni

Tippfotograaf Jake Farra võttis nädalaks kasutusele uue, suurepäraste kaameraomadustega Huawei P smart Pro nutitelefoni ning pani kirja mõned nipid, kuidas sotsiaalmeedias professionaalsete fotodega särada. Kohe saad teada, kas nutikas tehisintellekt mängis üle staažika fotograafi teadmised.

Sotsiaalmeedia on täis silmipimestavaid fotosid ilusatest inimestest. Samasuguseid professionaalseid fotosid saab jäädvustada õige nutitelefoniga, kui tead vajalikke nippe. Fotograaf Jake Farra viskas tööst välisel ajal profikaamera nurka, pani proovile Huawei P smart Pro telefoni kaameraomadused ning toob lugejateni enda nõuanded nutitelefoniga portreede, selfide tegemisel ja pimedates tingimustes pildistamisel.

Foto: Huawei

Portrait mode ehk portreerežiim

See režiim on mõeldud, nagu nimigi ütleb, portreede tabamiseks. ”Portreede puhul töötab kõige paremini see, kui valgus tuleb pildistatavale objektile eest poolt. See tagab võimalikult neutraalse ja puhta portreepilti, mille kvaliteet on palju professionaalsem,” selgitas Jake.

Foto: Huawei

Nõuanded portreerežiimis pildistamiseks:

 • Pildista alati valguse poolt ja püüa valgus inimese näole jäädvustada varjudeta.
 • Kui soovid kerge vaevaga näonahka siluda, siis kasuta Huawei adaptiivset AI ilufiltrit. Selle põhjal saad ise määrata, kui suures osas soovid oma näonahka n-ö tuunida.
 • Mulle meeldib portreede pildistamisel kasutada tumedat tausta ning ühte suurt hajutatut valgust. See annab sellise dramaatilise efekti.
 • Keera pilt mustvalgeks, et süvendada portreepildi tugevust.

Foto: Huawei

Huawei uue telefoni fotomaagia taga on üliselge 48 MP kolmikkaamera, mis jäädvustab peeneid detaile kristalse selgusega ja teeb portreepilte nagu professionaal.

Night mode ehk öörežiim

Öörežiimis pildistades võimaldab P smart Pro sul ise reguleerida säriaega ja müra ehk valgustundlikkust, mida suurem on säri number, seda rohkem valgust pääseb kaamera sensorile. Jake Farra sõnul tuleks pimedamates keskkondades kasutada väiksemat säriaega, sest loomulikku valgust on vähe – selle abil saab pildile püüda erinevaid valgussähvatusi ja ilusat linnakuma.

”Teine säte, mida saab öörežiimis reguleerida, on valgustundlikkus ehk ISO. Mida väiksem on see number, seda pimedamaks pilt jääb. ISO numbri leidmine on aga katseeksitusmeetod, sest öösel oleks mõistlik kasutada suurt ISO numbrit, kuid liiale minnes ilmub pildile väike säbru ehk pildimüra,” ütles Jake.

Foto: Huawei

Nii palju siis fotograafiateadmistest. Tema läks pildistamisel hoopis lihtsamat teed ja kasutas telefoni kaamera automaatrežiimi, sest see suutis täiesti adekvaatselt parimad valikud teha.

Nipid öörežiimiga pildistamisel:

 • Hoia telefon võimalikult stabiilne. Kasuta selleks maapinda, käsipuud või sõbra selga. Õnneks on sul abimeheks siin Huawei AI, mis aitab isegi kuni 6 sekundilise säriajaga teha ilusaid pilte ka telefoni lihtsalt käes hoides.
 • Püüa tabada linnakumasid. Pimedal ajal on paljudes kohtades ägedaid LED valguseid, mis annavad lahedaid värve.
 • Pildista võimalikult külmal ööl, sest siis on taevas kõige selgem.

Foto: Huawei

Selfie mode ehk endlirežiim

Me kõik teeme selfisid – inimloomuses on jäädvustada enda kogemusi ja emotsioone, ning läbi piltide ja videote on hea mälestusi uuesti läbi elada. ”Huawei telefonil on endlikaamera peidetud kavalalt kaamera pealsesse avasse. See hüppab ootamatult välja, kui hakkad pilti tegema. Kaamera ise on varustatud F/2.2 avaga, mis on piisav, et ka pimedamates keskkondades üks hea endel ära teha,” ütles Jake.

Lisaks sellele toob fotograaf välja telefoni automaatse naeratusepüüdja, mis teeb naeratuse tuvastamisel ise pildi. Eestlaste puhul küll vähe kasutust saav lisa, aga ehk motiveeribki meid rohkem naeratama!

Foto: Huawei

Nipid endlirežiimis pildistamiseks:

 • Kasuta võimalikult valgusküllast keskkonda.
 • Naerata ning sa ei peagi kaamera nuppu vajutama.
 • Tee palju pilte ja leia oma parimad nurgad.
 • Ära hoia oma pead liiga kaamera lähedal.
 • Vali võimalikult neutraalne taust, et tõuseksid ise rohkem esile.

P smart Pro telefoni tehisintellekti toega taustvalgustuse tehnoloogiaga pole vahet, millisest suunast valgus tuleb – see suudab iseseisvalt seadistada nii, et pilt tuleks võimalikult hea. Ja mis veel, selfikaamera käib küll telefoni seest välja, aga see talub kuni 15 kg raskust ja kukkumise tuvastamisel tõmbub see kiiresti sisse tagasi – ei mingeid kahjustusi.

Sarnased artiklid