KOLM INIMEST SU ELUS, kes aitavad sul edukaks saada

Shutterstock

buduaar.ee

Üksinda on väga raske edukaks saada, sest me kõik vajame ühel või teisel viisil teiste inimeste abi ja osalemist oma edu sillutamisel. Väidetavalt on igal edukal inimesel vaja oma eesmärkide saavutamiseks vähemalt kolme erinevat tüüpi inimest, kellele toetuda. Kes need inimesed on ja kas sul on need olemas?

Esiteks peab  sul olema üks vanem autoriteet ja mentor, kes on sinu jaoks tihti olemas ja toetab sind oma nõuannete ja elukogemusega. Sel viisil saad sa liikuda edasi kaks korda kiiremini kui teised sinuvanused. Paljudele on selleks oma ema või isa. Ja paljud naised, kes on leidnud endale 10+ aastat vanema mehe, on just tänu mehe toetusele edukaks saanud.

Teiseks vajad sa õigete otsuste tegemiseks oma ellu kedagi, kes on sinuga enam vähem samaealne ja samasuguste väärtustega, aga tegutseb muus valdkonnas. See on inimene, kellega sa saaksid kirglikult tundide viisi ideid arutada ja kelle puhul ei pea sa tundma konkurentsi. Üksteist sütitades ja innustades  ning häid ideid andes liigute te mõlemad oma unistuse poole palju kiiremini ja kindlamalt. Tihti on selline inimene su ellu tulnud ülikooli ajast või tööalaselt. Mõnikord võib aga selleks olla ka elukaaslane või parim sõber.

Kolmandaks tähtsaks inimeseks on keegi, kes võib olla esmapilgul ei tundugi nii tähtis edukaks saamise juures, sest tal on palju vähem kogemust ja teadmisi kui sinul. Aga ka temal on oluline roll, sest tema teeb sinust liidri ja toidab sinu ego, sest ta vaatab sind alati alt üles. Tavaliselt aitab selline inimene sinu toonust hoida, sest sa tead, et talle on sinu õnnestumised nagu põlev pirn laelambis. Võib olla oled tema nn teenäitaja või isegi mentor. Tihti võib selleks inimeseks olla mõni noor kolleeg või sinu laps. Meeste puhul on sagedasti selleks ka uus noor naine, kes imetleb ja toidab mehe tegutsemistahet hoopis uue energiaga.

Selle filosoofia usku oli väidetavalt ka kuulus filosoof Aristoteles.

Kas sinu elus on olemas vähemalt üks inimene, kes igas kategoorias oma rolli täidab? Kui nii, siis on sul suur tõenäosus edulainel surfata.