KUI PALJU ÕUNU on ebatervislik süüa?

Jutte õunte kasulikkusest on enamus meist kuulanud juba lapsest saati. Nad on täis vitamiine ja kasulikku kiude, mis on soovituslikud igaks söögikorraks ning aitab täita kõhtu, samal ajal sisaldades vähe kaloreid. Ometi, nagu igal toidul, on ka liiga suurel kogusel õuntel inimesele negatiivne effekt – just õunahooajal oleks hea teada, mida liigne õunte tarbimine endaga kaasa võib tuua.

Õunte kasulikkusest oleme kuulnud lõputult – need on täis vitamiine ja kiudaineid, mis on soovituslikud igaks söögikorraks ning aitavad täita kõhtu, sisaldades samal ajal vähe kaloreid. Ometi, nagu igal toidul, on ka liigsel kogusel õuntel inimesele negatiivne efekt – just õunahooajal oleks hea teada, mida liigne õunte tarbimine endaga kaasa toob.

Õunad ja suhkur
Õunad on täis tervislikke süsivesikuid, kiud- ja toitaineid ning on heaks snäkiks igal ajal. Ometi kasutab keha süsivesikuid esmalt ikkagi „küttena“, seega nende liigne tarbimine takistab kehal rasva põletada samamoodi, nagu igasugune liigne süsivesikute tarbimine seda teeb. Vähese kalorisisaldusega dieedi pidajale ei ole üle kahe õuna päevas kasulik, sest see takistab kaalulangust.

Kalorid
Kuigi õunad on tervislikud, sisaldavad nad siiski kaloreid ja suhkruid ning peaks olema arvestatud ikkagi söögikorrana. Keskmises õunas on umbes 90 kalorit, seega 10 õuna päevas on juba väga suur kogus… Kui sööd peale õunte veel midagi, on kalorikogus ilmselgelt eriti suur.

Kuigi õunu on paljudel õunapuid täis aeda pidavatel inimestel igal sügisel lademetes, ei tasu neid seega kohe nahka pista. Kui soovid tervislikult toituda või isegi kaalust alla võta, piirdu vähemaga! Paar õuna päevas on veel tervislik, kuid liigne tarbimine võib viia kaalutõusuni ja ajada veresuhkru ohtlikult kõrgeks.

Allikas: Livestrong.com