KUIDAS FACEBOOKIS viirusest lahti saada?

Meil kõigil on kõrini nendest lõpututest viirustest, mis Facebookis meid ja meie sõpru tüütavad. Üle päeva on sotsiaalmeedias tavakasutajaid piinamas ohtlikud pahavarad, mis võivad arvutisse pääsedes palju kurja teha. Kuigi meeleheitehoos võib sulle tunduda, et peaksid nüüd arvuti aknast välja viskama, on siiski veel võimalus ning tegelikult ei ole viirustest lahti saamine nii keeruline, kui sa ilmselt arvasid.

Meil kõigil on kõrini nendest lõpututest viirustest, mis Facebookis meid ja meie sõpru tüütavad. Üle päeva on sotsiaalmeedias tavakasutajaid piinamas ohtlikud pahavarad, mis võivad arvutisse pääsedes palju kurja teha. Kuigi meeleheitehoos võib sulle tunduda, et peaksid nüüd arvuti aknast välja viskama, on siiski veel võimalus ning tegelikult ei ole viirustest lahtisaamine nii keeruline, kui sa ilmselt arvasid.

Selleks, et viiruseid kustutada, tuleb teha kolm peamist sammu: kurja tegeva laienduse kustutamine, arvuti viirusetõrjega üle käimine ning oma paroolide vahetamine.

Viirust levitava laienduse eemaldamine on kõikide veebilehitsejate puhul üsna lihtne. Laiendus, mis end kasutaja brauserisse paigaldab, kannab nime „One“. Siiski on oluline tähele panna, et see võib ühel hetkel muutuda ning siis tuleb otsida mõnd muud laiendust, mille paigaldamist kasutaja lubanud ei ole. Tasub üle vaadata kõik brauserisse paigaldatud laiendused ja kui mõni neist tundub selline, mida sa ise sinna ei paigaldanud või mida sul vaja pole, siis eemalda see.

Selleks, et laiendus eemaldada, tuleks navigeerida oma veebilehitseja laiendustehaldurisse ning see sealt kustutada ja võimalusel blokeerida.