Kuidas loobuda mõttetutest ostudest?

3 kommentaari
Kuidas loobuda mõttetutest ostudest?

Kas kipud kannatama ostuhulluse all ja muutuma oma asjade orjaks? Siin on nipidi, kuidas mitte liiga palju kraami kokku osta!

Kas kipud kannatama ostuhulluse all ja muutuma oma asjade orjaks? Siin on nipidi, kuidas mitte liiga palju kraami kokku osta!

Kas oled kunagi tundnud, et kuigi oled käinud mõnusal stressimaandaval osturetkel, ei muuda ostetud asjad sind sugugi õnnelikumaks, vaid, vastupidi, pigem ahistavad? Sellel on lihtne põhjus – sa ostad asju mõtlematult ilma, et neid tegelikult sooviksidki. Arukate ostude tegemisel on abiks järgmised nipid.

Tee eeltöö
Enne, kui mingi eseme endale koju viid, tee eeltööd tootja kvaliteedi osas või küsi arvamust sõpradelt. Kui kipud kas või riideid üleliia palju ostma, on abiks mõni sõber, kes osturetkel hinnangu annab, kas ese sobib sulle või kas sul seda tõepoolest vaja on. 

Mõtle järele
Kui osturetkel mõnda eriti head pakkumist näed, ära torma kohe esemega kassasse, vaid võta ööpäev mõtlemisaega, nii võid olla kindel, et teed vaid tõeliselt vajalikke oste. Kui järgmisel päeval naasta pole võimalik, anna endale vähemalt 30 minutit.

Autasusta ennast
Et mitte asjatuid oste teha, mõtle näiteks, et järgmise kauni jaki ostad endale alles siis, kui oled kaotanud kaks kilo või lõpetanud projekti, mida pikalt edasi oled lükanud. Sel moel on ost eriti nauditav – sa oled selle ausalt välja teeninud ja võid südametunnistuspiinadeta raha välja käia.

Õpi olemasolevat hindama
Tõenäoliselt on sul pidevalt ees nimekiri asjadest, mida tahad osta. Tee selle nimekirja kõrvale teine, kus on kirjas asjad, mis sul juba olemas on ja mille eest oled tänulik. Need võivad olla riided või vajalikud esemed kodumajapidamises või ükskõik mis, mis pähe tuleb.
Kui need nimekirjad kõrvutad, saad aru, kui palju sul tegelikult juba olemas on, ja nii on lihtsam loobuda asjadest, mida sul veel ei ole. 

Allikas: Women´s Health

Buduaar.ee