KUIDAS MUUTA ÕNN eluviisiks? Lihsad nipid!

KUIDAS MUUTA ÕNN eluviisiks? Lihsad nipid!

Kas oled vahel mõelnud, et tegelikult on sul kõik olemas, et õnnelik olla? Õnnelik olla ei ole sugugi raske, kui natuke rohkem püüda. Lähemalt uurides selgub, et need, kes peavad ennast õnnelikuks, ei ole tingimata ei rikkad ega ilusad, ei pruugi nad teha säravat karjääri ega pea olema kuulsad. Kõlab äraleierdatult, kuid õnn peitub just väikestes asjades. Õnnelikud on need, kes oskavad leida ilu ja armastust enda ümber. Nende jaoks pole õnn eesmärk, vaid eluviis.

Kas oled vahel mõelnud, et tegelikult on sul kõik olemas, et õnnelik olla? Õnnelik olla ei ole sugugi raske, kui natuke rohkem püüda. Lähemalt uurides selgub, et need, kes peavad ennast õnnelikuks, ei ole tingimata ei rikkad ega ilusad, ei pruugi nad teha säravat karjääri ega pea olema kuulsad. Kõlab äraleierdatult, kuid õnn peitub just väikestes asjades. Õnnelikud on need, kes oskavad leida ilu ja armastust enda ümber. Nende jaoks pole õnn eesmärk, vaid eluviis.

Siin mõned nipid, mis aitavad sul õnne leida! 

Lepi iseendaga. Pole mitte ühtegi teist sellist inimest nagu sina, sa oled ainukordne ja eriline! Armasta ennast oma plusside ja miinustega. Anna endale andeks, et sa pole ideaalne, teed vahel täiesti absurdseid asju ja kohutavaid vigu. Kui oled endale andestanud on kergem ka teistele andestada. Samuti lepi ära kõigiga, kellega oled millegipärast tülis. Vimm ja pahameel ei tee kellelegi head. Pea meeles – nõrgad ei andesta kunagi, seda teevad tugevad!

Ära kadesta teisi. Tee endale selgeks, kes sa oled ja kuhu kuulud. Ära ihka võimatut, lepi sellega, mis on sulle kättesaadav. Alati leidub keegi, kes on targem ja ilusam, kellel on uhkem auto, suurem kodu, paremad riided või säravam karjäär – igas mõttes paremad võimalused. Ära raiska oma elu ilusamaid aastaid materiaalsele võidujooksule ja kättesaamatu ihaldamisele. Keegi ei saa sind muuta kadedaks, vihaseks või ahneks, kui sa ise seda teha ei lase. Sa ei jõua oma elu jooksul niikuinii kõike saada ning tähtis pole ju see, mis sul on, vaid see, mis sinus on.

Kasva inimesena. Püüa olla lahke, usaldusväärne, õiglane ja kena inimene. Paljud inimesed on üksikud ja õnnetud, sest ehitavad sildade asemel seinu. Saa inimeseks, kelle juurde alati tullakse, kellest lugu peetakse, keda hinnatakse ja armastatakse! Keegi pole nii vaene, et tal poleks midagi endast teistele anda. Ole see, kes toob endaga kaasa päikese, ole see, kes toob teistes esile nende parimad omadused. Selline inimene ei saa ju olla õnnetu!

Ole alati pisut enesekeskne. Olles küll kena kõikide teiste vastu, ei tohi sa unustada oma isiklikku mina. Ka tema vajab hoolt ja tähelepanu. Oma igapäevaelu elades ja kohustusi täites leia kindlasti aega ka nende asjade jaoks, mida sa väga teha tahad, mis pakuvad rõõmu ja rahulolu. Sul on ainult üks elu! Mõnikord on jalutuskäik, koogiõhtu sõbrannaga või huvitav raamat palju rohkem väärt kui õigeaegselt pestud nõud ja klantspildina läikima nühitud kodu.

Ära hooli sellest, mida teised arvavad. Pole vaja üritada olla keegi teine, et inimestele meeldida. Nii väldid asjatuid pettumusi. Niikuinii ei suuda sa iialgi kõikidele meele järele olla. Leia endale ja su lähedastele sobiv elustiil, kui see ei vasta üldlevinud standarditele, ära heida meelt, see on sinu elu ja sinu valik, kuidas sa seda elad.

Leia üles laps oma hinges. Meenuta oma lapsepõlve – meenuta neid siiraid tundeid, kõiki läbielatud emotsioone (rõõm, kurbus, viha, empaatia), seda igapäevast spontaanset muretust ning elurõõmu. Kõik tõeliselt õnnelikud inimesed on alati suuremal või vähemal määral lapsikud ja nad ei häbene seda.

Leia iga päev midagi, millega rahul olla. Selliseid asju leidub alati. Selle asemel, et mõelda, kui halvasti kõik on, mõtle, kui õnnelik sa oled, et sul on võimalik nii palju elus kogeda. Kui su elus on vastastikune armastus ja pere, kui sul on oma kodu, kui sul on töö, mis pole vastumeelne ja millest ära elab, kui sul on hobid, sõbrad ja aega iseendale, siis pole sul üldse põhjust viriseda. Oled õnneseen! 

Lepi muutuste ja asjadega, mida sa muuta ei saa. Keegi sureb, keegi kaotab töö, keegi saab haiget, keegi läheb oma teed… Elus on palju, mida me tahaksime muuta: on inimesi, keda tahaksime kinni hoida, on sõnu, mida tahaksime tagasi võtta, on asju, mis teevad väga haiget, on asju, mida me ei mõista. Oluline on teha vahet võimalikul ja võimatul. Kui sinu võimuses on midagi muuta, siis anna endast parim. Kui mõistad, et mitte miski, mida teed, ei aita, siis lepi ja lase asjadel minna nii, nagu nad lähevad. Elu teeb omad korrektiivid ja mõõnale järgneb ühel päeval kindlasti tõus. Mõnikord tuleb kaotada kõik, et midagi uut asemele saada. Ole siis selleks valmis!

Mõtle, et sa oled õnnelik! Ja varsti oledki! Mõtetel on võimas mõjujõud. Unista ja mõtiskle pidevalt sellest, mida sa tahad elus saavutada, mida väga ihkad. Siirad soovid, mille täitumine ei kahjusta kedagi, mis toovad rõõmu ka kellelegi teisele peale sinu enda, täituvad ühel päeval. Sa pead ainult teadma, mida sa tahad ja seda kogu hingest soovima.

Ära karda unistada – kui sul pole unistusi, pole sul õieti midagi siin elus! 

 

Tekst: Helena-Reet Ennet

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, talv 2014