Kuidas sai sebrast Zebra

Kuidas sai sebrast Zebra

Zebra kirjutusvahendite tehase asutaja Tokumatsu Ishikawa alustas tööd 1897. aastal metallist kirjutussulgede valmistamisega. 1914.aastal võttis ta firma sümboliks sebra, väljendades sel kombel soovi, et kõik tema firma töötajad jagaksid ühesugust arusaama kultuuride arenguks asendamatu koosolemise ja –tegemise tähendusest.  Sõna „sebra“ on jaapani keeles võimalik kirjutada ka hiina kirjatähtedega, mis sümboliseerivad kirjutamist ja lisaväärtust.

 

Sebra – sotsiaalne rohusööja. Loomariigi üks kõige sõbralikumaid esindajaid on oma iseloomulike triipudega ennast inimesele kõige tuttavamaks ja omasemaks teinud. Iga sebra triibumuster on unikaalne, nii nagu iga inimene on individuaalne. Sebrad on sotsiaalsed loomad, kes elavad suuremate või väiksemate rühmadena. Erinevalt nende lähimatest sugulastest, hobustest, ei ole aga sebrasid kunagi päriselt kodustatud.
Sõbralik rohusööja intrigeerib kõige enam ikkagi triipude pärast. Miks selline silmapaistev sigrimigri metsikus looduses elavale loomale vajalik on? Teooriaid ja hüpoteese on palju, kuid kõige tõsisemalt võetavad on järgmised:
1. vertikaalsed triibud varjavad sebrat kõrge, samuti vertikaalselt kasvava rohu sees
2. kariloomana liiguvad sebrad suures karjas, nii jätab palju triipe korraga vaenlasele mulje, et tegemist on ühe suure loomaga ja üksiku isendi ründamine on seetõttu raskem
Sebral on suurepärane nägemisvõime, arvatakse, et lausa värviline. Ka terav kuulmine, maitsmis- ja lõhnataju ei tee rahumeelsest taimetoitlasest kerget saaki.  Eriti veel siis, kui looma kõige tõhusam kaitse on kõrgelt arenenud karjavaist.

Kuidas sai sebrast Zebra

Kirjutusvahendite tehase asutaja Tokumatsu Ishikawa alustas tööd 1897. aastal metallist kirjutussulgede valmistamisega. 1914.aastal võttis ta firma sümboliks sebra, väljendades sel kombel soovi, et kõik tema firma töötajad jagaksid ühesugust arusaama kultuuride arenguks asendamatu koosolemise ja –tegemise tähendusest.  Sõna „sebra“ on jaapani keeles võimalik kirjutada ka hiina kirjatähtedega, mis sümboliseerivad kirjutamist ja lisaväärtust.
 
Sebra Zebra logol vaatab tahapoole. Sellega annab ettevõte edasi oma filosoofia, et minevikus kogutud teadmised on aluseks tuleviku uute valdkondade arengule.

Zebra Pen – maailmas tuntud kirjutusvahendite kaubamärk Jaapanist

Sõbralikku sebrat kujutav kaubamärk saab peatselt saja-aastaseks. Sellise vanuse puhul saab rääkida nii rasketest aegadest kui järjepidevast arengust. Kahtlemata on kõige raskem olnud 1945. aasta, mil II maailmasõja lõpupäevadel kõik tehasehooned liitlaste rünnakus purustati. Juba 1950. aastaks oli tootmine ja kogu äritegevus täielikult taastatud ja 1951. aastal võis härra Ishikawa võtta vastu Jaapani rahvusliku autasu silmapaistvate tulemuste eest tööstuse arengus.
Täna töötavad Zebra esindused pea kõikjal maailmas: Põhja- ja Ladina-Ameerikas, Euroopas, Okeaanias, Kesk-Idas, Aafrikas ja mõistagi Aasias. Ca 200 miljoni eurose aastakäibega ettevõte annab tööd enam kui 1000 inimesele ja on siiani perekond Ishikawa omanduses.

Zebra – Open your imagination

Ava oma kujutlusvõime – see on slogan, mida Zebra Pen kasutab viimased 5 aastat ja mille eesmärk on väärtustada kirjutamist ja loovust. Zebraga on selleks tõepoolest kõik võimalused, sest tootevalikus on kümneid erinevaid pastapliiatseid, mille käeshoidmine on puhas rõõm. Vaid 2 aastat on toodetud täiesti uue põlvkonna tindiga, täisemulsioontindiga täidetud pastapliiatseid, millega on kirjutamine sametiselt pehme ja ökonoomne. Zebra on toonud turule kasutajasõbralikud, peenema ja jämedama otsaga universaalsed markerid. Muljetavaldavalt suur on tindi- ja geelpliiatsite valik, sest tegemist on jaapanlaste endi populaarseima kirjapulgaga. Ja muidugi kvaliteetsed korrektuurvahendid, mis aitavad kustutada loova kirjutamise käigus tekkinud vead. Omaette nähtus on aga Zebra kultuspliiats Sharbo, mis ühendab samas korpuses nii pasta- kui hariliku pliiatsi. Zebra kirjutusvahendeid müüb Baltikumi suurim bürootarvete firma Officeday Estonia. Tutvu valikuga siin.

Kui sul on kaunis käekiri, siis võta osa Buduaari ja Officeday käekirjamängust SIIN ning võida luksuslik valik Zebra kirjutustarbeid.

Erinevaid kampaaniaid ja mänge korraldab Officeday ka oma FB lehel http://www.facebook.com/OfficedayEstonia