LAULJANNA CARINE JESSICA KOSTLA jagab oma erilist hetke

Pilt: Liina Notta

Buduaar

Sageli ütlebki pilt rohkem kui tuhat sõna. Sotsiaalmeedias näeme iga päev tuhandeid kaadreid, kuid sageli ei saa me teada, mis selle hetke jäädvustaja jaoks nii eriliseks tegi. Mis on selle hetke lugu? #Minuhetke jagab sel korral lauljanna Carine Jessica Kostla.

Olen kirjutanud kaks aastat uut muusikat kahasse džässpianist Mathei Floreaga. Meie ühine looming on valminud trajektooril Tallinn–Berliin–Tallinn, sest Mathei elab ja õpib Saksamaal. Oleme vahetanud ideid meilitsi, Tallinnas kokku saanud, kaasanud prooviruumis loominguprotsessi ka trummar Martin Petermanni ja kontrabassist Roland Jairuse. Meil on olnud kahe aasta jooksul mitmeid  salvestussessioone erinevates stuudiotes.

Lood on miksinud ja masterdanud portugallane José Diogo Neves – seejuures valmis mix New Orleansis, master New Yorgis.

See pilt on hetk meie albumi nimiloo „ctrl-alt-del“ videovõttelt. Ma võiksin ju öelda, et ammutan ideid Netflixi seriaalidest ja kirjutan laulusõnu sellest, mis juhtus mu lehma lellepojaga, aga reaalsuses kumab kogu plaadist läbi, et see on autobiograafiline ja päris. Minu enda ctrl-alt-del ehk klahvikombinatsioon, mida vajutada, kui kogu elu kokku jookseb – teisisõnu endale uue alguse andmine. See pilt on tabatud täpselt sel hetkel, mil mõistsin, et on jäänud ainult viimased sammud ja ma saan oma esimest täispikka albumit käes hoida ning kõik möödunu plaadikaane sulgedes selja taha jätta.