Reklaam sulgub sekundi pärast

LIIGA AMBITSIOONIKAS, et tippu jõuda?

Me kõik tahame karjääriredelil tõusta, kuid kes oleks võinud arvata, et liigne ambitsioonikus võib sinu võimalusi teekonnal suure eduni märkimisväärselt kahandada. Teel tippu ootavad sind tõenäoliselt mõned lõksud, mida sa esiti ei oskakski takistusteks pidada. Vaatame need koos üle.

 

Lõks #1 Ajad taga suurt raha

Uuele töökohale või ametipostile asudes arvesta järgnevate aspektidega: kas sul üldse on võimalik selles ettevõttes/organisatsioonis oma ametiredelil tõusta või on see oma struktuurilt ühetasandiline; millal avaneb sul võimalus karjääriredelil tõusta; millal ja missuguste tööülesannete haldamise eest saad ametikõrgendust. Eelnimetatud punktid määravad ära selle, kas, millal, mille eest ja kui palju on sul võimalik kõrgemat palka teenima hakata. 

Muuhulgas tuleks sul endale selgeks tööga seotud lisaväärtused: kui suur on sinu liikumisvabadus; kas sul on õigus omada tööautot; kas sulle on võimaldatud spordiklubi liikmelisus; kui lähedal asud sa lasteaiale, poele, jõusaalile jpt. Me kõik ju tahame, et tööl käia oleks lisaks ka mugav!

Ära unusta, et sisseelamine uude ametisse võtab aega ning alustava töötajana ei saa sa eeldada, et kohe esimese kuuga (kümneid) tuhandeid teenid.

Nõuanne: Mõnus ja toetav töökeskkond on alati rohkem väärt kui töökoht, kuhu sa ennast igapäevaselt puhtast kohusetundest minema sunnid. 

Lõks #2 Sa ei oska vastutust jagada

Kui sa tahad, et midagi saaks tehtud, pead seda ise tegema! Jah?! Vale puha! Tegelikult peetakse seda üheks pärssivaimaks omaduseks, mis sulle ainult vastu töötab. Niisugune arvamus lõhestab töökeskkonda, samuti ei saa sa suurt midagi tehtud, kui lisaks oma tööle tegeled veel kümne inimese töösse sekkumisega. Usalda oma kaastöötajaid ning jaga ülesandeid! Efektiivselt oma ülesannetele keskendudes tulevad ka tulemused ning kõrgem palk. 

Nõuanne: Kui sa arvad, et saad üksi kõigega hakkama, ülehindad sa iseennast ning alahindad oma meeskonda.

Lõks #3 Sa oled „lihtsalt nii tore”

Kui ülemus on majas, oled sa tema kõige parem, ilusam ning targem töötaja, ent niipea kui kass on lahkunud, algab hiirtel pidu. Milleks näha vaeva ja olla tore kolleeg oma tüütutele kaastöötajatele? 

Jah, sa võid küll saada ametikõrgendust, aga ära unusta, et mõnel halvemal päeval võib mõni su kaastöötaja istuda sinu vastas ning sind intervjueerida. Usu, sinu käitumist mäletatakse! 

Nõuanne: Suhtu oma kolleegidesse austusega ning õpi kõigiga hästi läbi saama!

Lõks #4 Sinu ego teeb sinu eest otsuseid

Selle asemel, et teha üks otsus ettevõtte hüvanguks, teed sa otsuse ainult iseendale mõeldes. Karjääriredelil tõusmise seisukohalt ei mõju see sinu jaoks kahjuks alati positiivses võtmes. Kui ainuke asi, mis loeb, on oma ego upitamine, viitab see sinu ebakindlusele, sest inimene kes on enesekindel, ei ole enesekeskne.

Nõuanne: Kui karjääriredelil tõusmise ainsaks eesmärgiks on oma ego paitamine, ei saavuta sa suures plaanis midagi. 

Lõks #5 Sa näed kõiges ja kõigis ohtu

„Isegi sellel praktikandil on minust paremad ideed… Äkki peaks ta paberivarguselt tabama?” Tundub tuttav? Kui tabad end selliselt mõttelt, oled sa iseenda suurim ohuallikas! 

Edukad ja edasipürgivad inimesed mõtlevad selle asemel et küll on hea, et meie hulgas on inimesi, kes ikka ja jälle uute ideedega välja tulevad. Kui sa kõik enda kõrval töötavad inimesed oma elust minema ajad, jääd sellesse paati lõpuks üksinda ja enne, kui arugi saad, oled ühel päeval uppunud.

Nõuanne: Ümbritse end edukate inimestega ning tõenäosus eduredelil tõusta suureneb. 

 

Ilmunud ajakirjas Buduaar
Annaliisa Köss