Lumivalgekese õnnetu abielu, alkohoolikust Tuhkatriinu ja ülekaaluline Punamütsike

Lumivalgekese õnnetu abielu, alkohoolikust Tuhkatriinu ja ülekaaluline Punamütsike: küüniline fotoseeria Disney printsessidest, kes elavad õnnetult elu lõpuni...

 

Lumivalgekese õnnetu abielu, alkohoolikust Tuhkatriinu ja ülekaaluline Punamütsike: küüniline fotoseeria Disney printsessidest, kes elavad õnnetult elu lõpuni…

Muinasjuttudes elavad kõik printsessid õnnelikult elu lõpuni, kuid ühe fotograafi jahmatavas fotoseerias see nii ei ole. 

“Langenud printsessid” on Vancouveri projekt, mille autoriks on Kanadast pärit fotograaf Dina Goldstein, kes näitab Lumivalgekese, Jasmiini, Pocahontase ja teiste muinasjututegelaste traagilisi saatuseid, milleks on näiteks vähk, alkoholism ja õnnetu abielu.

Goldstein ütles, et teda inspireeris neid pilte tegema see, kui ta tütar hakkas huvi tundma printsesside vastu ja samal ajal diagnoositi ta emal vähk. “Kaks sündmust langesid kokku ja see pani mind mõtlema, milline näeks välja printsess, kui ta peaks võitlema mingi haigusega, elama rahalistes raskustes või seisma silmitsi vananemisprobleemidega. Hakkasin kujutama ette, mis saab pritsessidest pärast “õnnelikult elu lõpuni”. Päris elus tuleks neil võidelda elu väljakutsete ja raskustega, millega tänapäeva naistel silmitsi seista tuleb.”

 

Piltidel on kujutatud näiteks keemiaravi tõttu juuksed kaotanud Rapuntslit, alkohoolikust Tuhkatriinut, ülekaalulist Punamütsikest ja paljud teisi tuntud muinasjututegelasi traagilises saatuses.

 

Vaata pilte sellest jahmatavast fotoseeriast SIIT