Megatsunami võib meid kõiki Maalt minema pühkida

Olles äsja üleelanud võimsa superkuuga seostatud maailmalõpu, selgub, et meie poole võib teel olla järgmine kohutav katastroof. 

Olles äsja üle elanud võimsa superkuuga seostatud maailmalõpu, selgub, et meie poole võib teel olla järgmine kohutav katastroof – megatsunami, mille lainete kõrgus ulatub kuni 300 meetrini. 

Teadlaste sõnul leidis viimane taoline juhtum aset 73 000 aastat tagasi ja alguse sai see Cape Verde saarestikus asunud vulkaanist. New Yorgis asuva Columbia Ülikooli juhtivteadlane dr Ricardo Ramalho selgitas olukorda: “Kui kaks laama omavahel põrkuvad, siis on tegemist äärmiselt kiire ning katastroofilise olukorraga. Taolised kokkupõrked tekitavad hiiglaslikke tsunamisid”. 

“Seda ei juhtu õnneks eriti tihti. Aga kindlasti tuleks sellise võimalusega arvestada,” lisas Ramalho. 

Aga enne, kui sa kõik oma säästud laiaks lööd, arvesta sellega, et tsunamieksperdi professor Bill McGuire’i arvates juhtuvad taolised katastroofid vaid kord iga 10 000 aasta tagant.  

Inimesed on oma silmaga näinud ainult veealuste maavärinate tekitatud hiidlaineid, aga praegu käib jutt hoopis millestki massiivsemast. Laamade kokkupõrke tulemusel tekkinud tsunami lained on sama kõrged kui Manhattani pilvelõhkujad ning nende eest pole kellelgi võimalik pääseda.

 

unilad.co.uk