Reklaam sulgub sekundi pärast

MIDA AEGUNUD MEIGITOOTED sinu nahaga tegelikult teevad?

Ilmselt oled sa juba teadlik, et nii nagu sa ei söö teatud toiduaineid peale nende aegumist, ei kasuta sa ka meigitooteid peale nende kehtivusaja möödumist. Kuigi viimane ei ole aga nii ilmselge, sest näiteks jumestuskreemi tuubile peale vaadates ei saa sa aru, et see on aegunud, on siiski oluline teada, millal oleks õige aeg tooted välja vahetada. Mis aga tegelikult juhtub aegunud meigitoodetega ning kuidas need meie nahale mõjuvad?

Ilmselt oled sa juba teadlik, et nii, nagu sa ei söö teatud toiduaineid peale nende aegumist, ei kasuta sa ka meigitooteid peale nende kehtivusaja möödumist. Kuigi viimane ei ole nii ilmselge, sest näiteks jumestuskreemituubile peale vaadates ei saa sa aru, et see on aegunud, on siiski oluline teada, millal oleks õige aeg tooted välja vahetada. Mis aga tegelikult juhtub aegunud meigitoodetega ning kuidas need meie nahale mõjuvad?

Huulepulk
Huulepulk muutub aegununa üldiselt kõvaks ja murenevaks, seega seda ei ole nii või naa enam mugav kasutada ja see ei toimi enam nii nagu peaks. Kuid olenemata sellest, millal huulepulk tegelikult aegub, on soovitatav see prügikasti visata kohe, kui sul on tekkinud mingi infektsioon.

Ripsmetušš

Kuna tušš puutub kokku sinu silmadega, tuleks see alati kindlasti peale kolme kasutuskuud ära visata. See aitab ära hoida ohtlike bakterite tekke, mis võiksid kaasa tuua põletikku või ärritust. Sul on ju vaid üks paar silmi, seega pole mõtet neid ühe ripsmetuši pärast ohtu seada!

Jumestuskreem
Kui sa ei pea jumestuskreemi kasutamiseks pidevalt oma sõrmi purki toppima, võib see oluliselt kauem kasutuskõlblikuna püsida. Ometi ei ole selle kasutamine peale kehtivusaega siiski hea mõte – selle koostisosad võivad ajapikku hakata kasvatama kahjulikke baktereid, sest säilivusained kaotavad oma mõju. Kui tahad oma nahka hoida, tuleks unustada vedela jumestuskreemi kasutamine peale kehtivusaega. Igaveseks!

Silmalainer
Silmalaineriga on sama lugu, mis ripsmetušiga. Kuigi see võib püsida kasutuskõlblikuna ka peale kehtivusaja möödumist, on infektsioonirisk siiski suur. Kui tahad oma silmi ärritusest hoida, on parem osta uus lainer - see investeering tasub end ära.

Põsepuna ja puudrid
Kui armastad puudreid koguda, ei pea sa väga muretsema. Ainus asi, mis põsepuna või puudriga peale kehtivusaja möödumist juhtub, on see, et ta ei ole ehk enam nii hea pigmendiga. Kui puuder ei puutu kokku erinevate õlide ja vedelikega, ei ole bakterite tekkeks ohtu.

Lauvärvid

Sarnaselt põsepunaga on ka lauvärvid peale kehtivusaja möödumist kasutatavad - nad ei ole arvatavasti lihtsalt enam nii hea pigmendiga. Ometi tasub tähele panna ohumärke, sest tegemist on ikkagi silmadega. Enda südamerahuks võid ikkagi iga mõne aasta tagant lauvärvipaleti välja vahetada.

Allikas: Bustle.com