MIDA SEE näitab, kui naine paljastavaid bikiini-selfie’sid Instagrami riputab?

MIDA SEE näitab, kui naine paljastavaid bikiini-selfie’sid Instagrami riputab?

Aastakümneid tagasi oleks see kahtlemata lausa mõeldamatu tundunud, et naine endast bikiinide väel selfie pildi teeb ja selle siis teistele vaatamiseks avalikku kohta üles riputab. Täna on Instagram aga poolalasti seksikate naiste selfie pilte täis ning psühholoogid hakkasid huvi tundma selle vastu, mis eesmärgil seda tehakse.

Aastakümneid tagasi oleks see kahtlemata lausa mõeldamatu tundunud, et naine endast bikiinide väel selfie teeb ja selle siis teistele vaatamiseks avalikku kohta üles riputab. Täna on Instagram aga poolalasti seksikate naiste selfie‘sid täis ning psühholoogid hakkasid huvi tundma selle vastu, miks naised neid teevad.

Austraalia New South Walesi ülikooli psühholoog Khandis Blake tõdeb, et naine, kes endast sääraseid pilte sotsiaalmeediasse postitab, ei ole sugugi rumal, vaid hoopis vastupidi – see näitab, et tegu on naisega, kes soovib oma sotsiaalset staatust tõsta, jõudes ühiskonnas paremale järjele. Selfie‘sid tegevad naised teavad oma võimalusi ja kasutavad neid edukalt ära. 

Tänapäeva ühiskonnas mängib välimus ääretult suurt rolli – kui sul on sale ja treenitud figuur, mis bikiinides tähelepanu tõmbab, siis pole ka imestada, et naised seda võimalust ära kasutavad ja oma võlusid demonstreerivad.

Enda eksponeerimine on tänapäeva ühiskonnas osa ellujäämismängust.

Allikas: independent