MIKS OSADELE MEELDIVAD blondid ja teistele brünetid?

MIKS OSADELE MEELDIVAD blondid ja teistele brünetid?

Kuigi üldlevinud arvamuse kohaselt on blondid naised lõbusamad ja vallatumad ning brünette peetakse seevastu targaks, siis enamus uuringuid seda ei kinnita. Millest sõltub see, kas meile meeldivad pigem blondid või brünetid?

Kuigi üldlevinud arvamuse kohaselt on blondid naised lõbusamad ja vallatumad ning brünette peetakse seevastu targaks, siis enamik uuringuid seda ei kinnita. Millest sõltub see, kas meile meeldivad pigem blondid või brünetid?

 

See, millise juuksevärviga naist mees eelistab, sõltub väidetavalt kõige rohkem tema enda juuksevärvist ja mehe isiklikust elukogemusest lapsepõlves ja teismeeas. 

Cosmeticsocialmedia.com andmetel eelistavad tumedapäised mehed statistiliselt kõige rohkem tumedapäiseid naisi ning heledapäised mehed eelistavad võrdselt heleda- ja tumedajuukselisi naisi. Seevastu tuli uuringus välja, et nii blondiinid, brünetid kui punapäised naised eelistasid võimalusel tumedapäist meest.

Juuksevärvi eelistuse juures tuli välja veel üks väga oluline kriteerium – nii mehed kui naised pidasid vastassoost partnerite puhul atraktiivseks seda juuksevärvi, mis oli avaldanud suuremat mõju nende suhetele lapsepõlves ja teismeeas. See tähendab, et kui heledapäine poiss veetis lapsepõlves palju aega tumedapäiste heade sõpradega, siis oli ka hiljem tema eelistuseks tumedapäised naised. Kui aga teda kiusas keegi tumedapäine, siis ei meeldinud talle ka täiskasvanuna tumedapäised inimesed, sh brünetid naised.

Seega juuksevärvi eelistuse taga on rohkem psühholoogilisi ja sotsiaalseid põhjusi, kui seni arvati, ning elukaaslase valikul mängivad nii meeste kui naiste puhul rolli lapsepõlvekogemused erineva juuksevärviga inimestega. 

 

Buduaar.ee