MILLAL SUHET LÕPETADA, juukseid lõigata ja uut äri käivitada? Abiks on kuufaaside kalender

40 kommentaari
MILLAL SUHET LÕPETADA, juukseid lõigata ja uut äri käivitada? Abiks on kuufaaside kalender

Paljud inimesed käituvad ja tunnevad end täiskuu ajal sootuks teistmoodi kui tavaliselt. Paljud teised aga ei ole osanud enda meelelisi ja füüsilisi muutumisi kuuga seostada.

Paljud inimesed käituvad ja tunnevad end täiskuu ajal sootuks teistmoodi kui tavaliselt. Paljud teised aga ei ole osanud enda meelelisi ja füüsilisi muutumisi kuuga seostada.

Kuu tüüpilisi nähtavaid vorme ehk kuu faase on neli: noorkuu, esimene veerand (elik poolkuu), täiskuu ja viimane veerand (poolkuu). Kuuloomisest täiskuuni on kasvav Kuu, täiskuust noorkuuni kahanev Kuu.

Kuu faasid sünnivad liikumisest. Teatavasti on Kuu helendus põhjustatud talle langevast päikesekiirgusest ja valgustatud poolkera on kas täielikult või osaliselt Maalt nähtav. Kuu loomise ajal pole terve ööpäeva jooksul Kuud näha ja see ilmub esmalt kitsa sirbina ja kasvab pidevalt. Umbes kahe nädalaga saab sellest helendav ketas, mida nimetatakse täiskuuks.

Vanasti tehti kõik tööd ja toimetused kuufaaside järgi ning looduslikku tasakaalu ja harmooniat oli palju rohkem kui praegu. 

Kuu loomine

Kuu loomise aeg on rahulik ootuste ja ettevalmistamiste aeg. Vanarahvas uskus, et kui kuuloomine leiab aset kolmapäeval, siis juhtub sel kuul palju õnnetusi. Kuuloomise ajal ei ole hea midagi istutada või külvata, sest need asjad ei lähe kasvama. Ka lapsi ei ole hea sel ajal teha – siis võivad saata rasedust komplikatsioonid. Usuti ka seda, et see, kes ise kuuloomise ajal on sündinud, lapsi ei saa. Kuuloomise ajal ei käidud ka saunas, sest siis pidid haigused kimbutama hakkama. Kuu loomise aeg ei sobi ühelegi suuremale uuele algusele, isegi auto ostmise jaoks mitte, rääkimata firma loomisest või naisevõtust. Sellel ajal on parim teha kõike seda, mis on kasulik kehale: iluravikuurid, vitamiinikreemid, massaažid, sest sellele järgneval noorkuu ajal tugevneb ravimite mõju.

Noorkuu ajal on hea alustada asju, millele tahetakse hoogu juurde anda. See on ka suhetes edendav ja õnnestav aeg. See on parim aeg juuste lõikamiseks, kui soovid need kiiremini kasvama panna. Koosolekuid pidades on see parim aeg uute ideede arutamiseks. Paraku suureneb aga ka toksiliste ainete mõju ja inimesed on vastuvõtlikumad putukahammustustele ja toidumürgitustele. Sellel perioodil kogub organism ka kõige rohkem rasvaineid. Kasvav kuu soodustab kõige uue alustamist.

Armastuses on kasvav kuu lootuste aeg, igapäevaelus uute projektide ja edukate mõtete aeg. Me muutume tugevamaks, samas on oht muutuda konfliktsemaks. Kergesti ärrituvad inimesed kaotavad oma tasakaalukuse. Kui noorkuu ajal jääb täis rahakott kuu kätte, toob see palju raha juurde. Aga vaata ette, et noorkuu tühja kotti või rahakotti ei näeks. Ka lilli ja toataimi tuleks istutada noorkuu ajal.

Täiskuu kipub eriti naisi mõjutama – paljud ei saa hästi magada ja paljudel aktiveeruvad erinevad haigused. Suurem tõenäosus on peavaluks. Samuti on siis oht kergemini närvi minna ja tujukas olla. Täiskuu ajal on suurem oht ka tülli minna – kui tahad probleeme lahendada, siis oota vanakuu ära. Täiskuu ajal suureneb igasuguste õnnetuste ja kuritegude arv. Lastel tuleb täiskuu ajal silma peal hoida, sest siis on kõige suurem oht, et nad võivad kaduma minna. 

Vanakuu

Asjade lõpetamiseks on parim aeg täiskuujärgne aeg, mil taevas särab vanakuu. Samuti on see hea aeg meditsiinilisteks operatsioonideks ja hamba väljatõmbamiseks. Suhetes aga on see aeg, kus on oht asju ära rikkuda. Koosolekuid pidades on see parim aeg pooleliolevate asjade lõpetamiseks. Täiesti uudsetele ettevõtmistele pole soodus kahanev Kuu. See pole hea aeg kodus probleemide lahendamiseks. Samas, kui soovid oma suhet lõpetada, siis tasub seda teha vanakuu ajal – siis ei ole ohtu, et asi venima jääb. Kui vanakuu ajal sõrme katki lõikad, siis ei tunnegi valu. Kui see noore kuu ajal juhtub, tuleb väikesest haavast palju verd ja valu.

Vanakuu on hea sibulast kasvavate taimede ja lillede istutamiseks.

2016. aasta kuufaasid leiad SIIT.

Buduaar.ee arhiiv