MILLISES VANUSES tunneb naine ennast kõige enesekindlamalt?

Enesekindlus võrdub sõna otseses mõttes õnnega  naine, kes on enesekindel, naudib elu täiel rinnal ega lase end väikestest asjadest häirida. Kuid millises vanuses on naise enesekindlus kõige kõrgem? Etteruttavalt tasub mainida, et vastus on paljude jaoks üsnagi üllatav.

Nimelt viisid Berni ülikooli teadlased läbi uuringu, mille raames jõuti selgusele selles, kuidas naise enesehinnang vanusega muutub.

Uuringu käigus analüüsiti 164 868 inimese andmeid vanusevahemikus nelja- kuni 94-aastased. Uuringust selgus, et kui naine saab 60-aastaseks, on tema enesehinnang saavutanud absoluutse tipu ning ta tunneb ennast kõige paremini.

Naise enesehinnang hakkab tasapisi kasvama alates neljandast eluaastast ning tõuseb kuni 11. eluaastani. Seejärel enesehinnangu tõus stabiliseerub ja jääb püsima kuni vanuseni 15. 

Järgnevatel aastatel kuni 30. eluaastani tõuseb enesehinnang mõõdukalt ja saavutab tipu vanuses 60. Kui naine saab aga juba 70, hakkab tema enesehinnang langema ja see langus kestab tasapisi elu lõpuni. Arvatakse, et see on seotud pensioniikka jõudmisega, vahel ka üksinduse ja lesestumisega. Enam ei tunta ennast vajalikuna. 

Allikas: Me Naiset