Reklaam sulgub sekundi pärast

MIS HAIGUSED ohustavad sind solaariumis?

Ei ole saladus, et Eestis on päikest vähe ning just sel põhjusel käivad paljud meist aeg-ajalt ka solaariumis - kerge jume mõjub värskendavalt ja organism saab solaariumist ka vajalikku D-vitamiini. Paraku on võltspäikese all päevitamisel ka omad miinused ja nahavähi oht on vaid üks neist. Oma nahka tuleb kaitsta ja kunstliku päikesega tuleks siiski äärmiselt ettevaatlik olla.

Ei ole saladus, et Eestis on päikest vähe ning just sel põhjusel käivad paljud meist aeg-ajalt ka solaariumis  kerge jume mõjub värskendavalt ja organism saab solaariumist ka vajalikku D-vitamiini. Paraku on võltspäikese all päevitamisel ka omad miinused ja nahavähi oht on vaid üks neist. Oma nahka tuleb kaitsta ja kunstliku päikesega tuleks äärmiselt ettevaatlik olla.

Solaarium võib nahale vägagi ohtlikuks osutuda. Kõige sagedasemad vigastused, mis seal tekkida võivad, on nahapõletused, minestamised ja silmavigastused.

Püstises kabiinis päevitades on minestamise oht üsnagi suur  seda juhul, kui päikest võetakse üle 10 minuti ja jahutus ei toimi. 

Lisaks võib solaariumis käimine põhjustada ka allergilisi reaktsioone, nahalööbeid, sügelust ja naha kuivust. Kui kabiini pole korralikult desinfitseeritud, võib nahk väga inetu nakkushaiguse külge saada  puhastamata solaariumist võib saada isegi herpesviiruse.

Kui sinu kehal on suuremad sünnimärgid, tuleb need enne päevitamist kindlasti kinni katta. Solaariumitöötajal peaksid selleks puhuks sobivad plaastrid varuks olema.

Kui sa võtad antibeebipille, antibiootikume, hormoonasendusravimeid või muid taolisi preparaate, tuleks sul arvestada sellega, et päevitus ei pruugi tekkida ühtlaselt. Nimelt omavad kõik need ravimid kõrvalmõjusid ja üheks selleks on naha ebaühtlane päevitumine.


Allikas: huffingtonpost.com