Mis on naistele kõige ohtlikumad tööd?

49 kommentaari
Mis on naistele kõige ohtlikumad tööd?

Ameerika Tervise Instituut on välja andnud nimekirja, kus on kirjas kõige ohtlikumad tööd naistele ning milles on välja toodud ka mõned üllatamapanevad punktid, kirjutab Geniusbeauty.

Ameerika Tervise Instituut on välja andnud nimekirja, kus on kirjas kõige ohtlikumad tööd naistele ning on välja toodud ka mõned üllatamapanevad punktid, kirjutab Geniusbeauty.

Sekretärid ja karpaalkanali sündroom
Karpaalkanali või lihtsalt tunneli sündroomi iseloomustab käte ja randmete tuimus, millele järgneb äge valu, mida põhjustab surve mediaan närvidele regulaarse trükkimise ja hiirega töötamise pärast. Pideva arvuti kasutamise tõttu võivad randmekõõlused vigastada mediaan närve, mis vastutavad sõrmede funktsioneerimise eest. Paljudel juhtudel on vaja läinud kirurgilist abi. Mida saab teha? Kindlusta, et Sinu töökoht vastaks ergonoomilistele nõuetele.

Õpetajad ja kurguvalu
Vokaalne stress päev otsa Pythagorase teoreemi õpetamisest seab häälepaelad suure koormuse alla ja kuivatab kõri tagaseina, muutes selle infektsioonidele haavatavaks. Tulemuseks on kurguvalu sümptomid, mis võivad lõppeda tüsistustega. Mida saab teha? Räägi vähem, hinga läbi nina ja kurista veega kurku.

Veenilaiendid laoabilistel
Igaüks, kes peab tööl palju seisma – eriti kõrgetel kontsadel – vaevleb veenilaiendite käes. Veri püütakse veresoonte kaudu lõksu, mis põhjustab veenide paisumise. Halvimal juhul tuleb veenilaiendid kirurgiliselt eemaldada. Mida saab teha? Tee trenni, puhka kodus jalad tõstetud ülespoole ja vaata, et jalanõud oleksid jalas mugavad ja madalad.

Stjuardessid ja nurisünnitus
Muutuvad ajavööndid, biorütmide häired, vibratsioon ja õhusurve kõikumine võib häirida lennusaatjate rasedust ning toovad endaga tihtipeale kaasa nurisünnituse. Teine võimalus on, et sünnib arenguhäiretega laps. Mida saab teha? Hoia lennukist vähemalt 3. ja 4. rasedusnädalal eemale.

See nimekiri võib lohutuseks olla neile naistele, kes on kaotanud oma töö finantskriisi tõttu. Tervis on ju meie suurim vara, kas pole?

 

Anneli Allikas