Mõtle positiivselt ja sa saavutad kõik, mida oled ihaldanud! Vaata ka videot!

Mõtle positiivselt ja sa saavutad kõik, mida oled ihaldanud! Vaata ka videot!

Kõik inimesed soovivad elada imepärast elu. Me soovime oma ellu tõelist armastust, suurepärast tervist, ilusat autot, head töökohta ning hubast maja mere kaldal. Kas on võimalik, et meil kõigil – ka sinul – on olemas jõud kõik oma eesmärgid saavutada?

Kõik inimesed soovivad elada imepärast elu. Me soovime oma ellu tõelist armastust, suurepärast tervist, ilusat autot, head töökohta ning hubast maja mere kaldal. Kas on võimalik, et meil kõigil – ka sinul – on olemas jõud kõik oma eesmärgid saavutada?
Paljud inimesed on näinud 2007. aastal välja tulnud filmi Saladus (The Secret) või lugenud selle baasil ilmunud samanimelist raamatut. Kui sa oled seda lugenud, siis sa tead, mis on selle raamatu peamine sõnum: “Sinu domineerivad mõtted saavad tegelikkuseks”. Ehk lühidalt öelduna – meie maailmas kehtib külgetõmbeseadus, millele alluvad kõik sündmused meie elus. Ning just külgetõmbeseaduse abil võime me endale luua kõik need põnevad asjad, mida ma eelpool mainisin.
Aga kas kõik ikka on nii lihtne?
Umbes sama palju, nagu on Saladuse filmi ja raamatu austajaid, on sellel ka kriitikuid, kes ütlevad, et kõik see on new age poolt välja mõeldud pseudoteadus ning päris eluga ei ole siin mitte midagi pistmist. Ja millele kriitikud tuginevad oma ütlustes? Loomulikult njuutonlikule füüsikale, mis sätestab 17. sajandist alates, et tõeline on meie maailmas vaid see, mida me saame oma viie tunnetusvahendiga (nägemine, kuulmine jt) kogeda ning teaduslikult mõõta. Kõike, mida ei saa ise vahetult kogeda, on väljamõeldis.
Kus asub tõde?
Teaduse arengu saab üldistatult jagada kolme etappi:
1. Newtoni füüsika ja tema füüsikaseadused
2. Einsteini füüsika ning tema relatiivsusseadused
3. Uus füüsika ehk kvantfüüsika
Just see viimane – kvantfüüsika – on andnud teadlastele põhjust pead murda alates selle loomisest umbes 90 aastat tagasi. Esimesed kvantfüüsika pioneerid vaatasid meie harjumusliku tahke maailma sisse ja avastasid, et see ei olegi tegelikult tahke. Ning lisaks sellele avastasid nad nähtusi, mida ei osanud isegi 20. sajandi kõige tuntum füüsik – Albert Einstein – seletada.  Nii nimetati, näiteks, üht konkreetset nähtust seetõttu lihtsalt kummituslikuks kaugmõjuks.
Mida siis kvantfüüsikud põnevat avastasid?
1. Kui me vaatame maailmas ringi, siis kõik meie jaoks tahked asjad on oma olemuselt tegelikult energeetilised – aatomisiseste osakeste seesmisel tasandil. Ehk kõik on energia, sh kõik materiaalsed asjad, aga ka inimeste mõtted, emotsioonid ja kõik muu. Kõik on ainult teatud sagedusel vibreeriv ENERGIA.
2. Allpool absoluutset nulltemperatuuri (-273C) eksisteerib mingi imelik väli, mille kaudu kogu eelmises punktis nimetatud energia omavahel ühenduses on. Näiteks ühes kuupmeetris vaakumis on seda imelikku energiat nii palju, millega saab aurustada hetkega kõik ookeanid Maal. Teadlased nimetavad sellist välja nullpunktiväljaks.
3. Kuna nullpunktivälja kaudu on kõik asjad (ka meie jaoks muidu üksteisest eraldatud asjad nagu inimesed, loodus, tehnika jt) omavahel ühendatud ja kõik koosneb ühest ja samast energiast (sh meie mõtted), siis on inimestel teatud protsesside kaudu võimalik neid ümbritsevaid nähtuseid otseselt mõjutada.
Kas me suudame muuta oma maailma?
Kuigi see kõlab uskumatuna ja liiga ilusana, et tõsi olla, on 20. sajandi tippteadlased kvantfüüsilistele avastustele ning viimase paarikümne aasta aju-uuringutele tuginedes kinnitanud, et inimestel on jõud mateeria üle. Viimase 50 aasta jooksul on läbi viidud tuhandeid teaduslikult väga rangeid ja detailselt dokumenteeritud eksperimente, mis kinnitavad, et inimese mõttel on jõud mitte ainult muuta oma elu pikas perspektiivis, vaid me suudame otsest mõju avaldada isegi masinatele, loomadele ja teistele inimestele. See on teaduslikult kinnitatud.
Kui sind huvitab, milliste järeldusteni on teadlased jõudnud ja kuidas kasutada neid avastusi oma elus, oled oodatud laupäeval 10.aprillil 2010.a toimuvale Sisekosmose seminarile “Teadus positiivse mõtlemise taga”. Tõenäoliselt muudab see seminar sinu elu …
Vaata lähemalt ning registreeri: www.sisekosmos.ee/seminar

Muuda oma mõtlemist, muuda oma elu …

Kaido Pajumaa
www.sisekosmos.ee