MTV paiskab Tallinn Music Weeki programmi 7 bändi!

Kevadise muusika suursündmuse Tallinn Music Weeki kirevasse kavasse lisandus lauluvõistlusel EESTI LAUL teise vooru jõudnud kitarripopi bänd Traffic! Bänd esineb MTV Baltic-Nordic showcase programmi raames, kus MTV esitleb lisaks säravatele kohalikele tähtedele, nagu Bedwetters, Evestus, lack of Eoins ja Popidiot, ka MTV staare elektroroki triot Happyendless Leedust ning Soome elektro-punk-rock bändi Disco Ensemble (Fullsteam / Vertiigo).

Kevadise muusika suursündmuse Tallinn Music Weeki kirevasse kavasse lisandus lauluvõistlusel EESTI LAUL teise vooru jõudnud kitarripopi bänd Traffic! Bänd esineb MTV Baltic-Nordic showcase programmi raames, kus MTV esitleb lisaks säravatele kohalikele tähtedele, nagu Bedwetters, Evestus, lack of Eoins ja Popidiot, ka MTV staare elektroroki triot Happyendless Leedust ning Soome elektro-punk-rock bändi Disco Ensemble (Fullsteam / Vertiigo).

Traffic tõusis oma esimese albumiga Eesti muusikataeva tippu, võites korraga nii Kuldse Plaadi kui Eesti Muusika Auhinna aasta uustulnuka kategoorias. Teine plaat ei ole olnud vähem edukas – Eesti Muusika Auhind 2008 nominentidena on Traffic välja hüütud kui aasta popartist ning lisaks kandideerib aasta muusikavideo kategoorias videoga loole “Kesköödisko”. Viimane on üks kõigi aegade enim soovitud lugu MTV Eesti interaktiivses soovisaates “Wishlist”. EESTI LAUL zhüriiliige ja Areeni peatoimetaja Siim Nestor, kes lauluvõistlusel Trafficule maksimumpunktid andis, kommenteeris: “Trafficu loo “See Päev” puhul on tegemist Eestis millegi väga haruldasega – pop-rock-ballaadiga, mis täies mahus õnnestunud ning milles on maskuliinsus lükatud kuhugi tagaplaanile.”

MTV Eesti TMW showcase sisaldab lisaks kohalikele prioriteetartistidele ka edukaid “näidisbände”. Programmi nimekaimaks esinejaks on kindlasti põhjanaabrite Disco Ensemble, kes on kogu Tallinn Music Week festivalile heaks eeskujuks. Alustanud kohalike keldriklubide “keikkadest”, on nad tänaseks juba Glastonbury festivalil esinenud, nende muusikavideod ja raadiosinglid on raadiote ja telekanalite mängukavas Kesk-Euroopast USA’ni. Leedust saabub MTV Euroopa muusikaauhindade Best Baltic Act 2008 võitja Happyendless, kes on emad ja isad ühele Leedu popiajaloo enimmüüdud albumile, millelt pärineb meiegi raadiojaamades laineid löönud Leedu kõigi aegade menukaim singel, nakatav elektroroki hümn “Power Forewer”. MTV Eesti turundusjuht Ingrid Kohtla kommenteerib: “Happyendless, see “Baltimaade parim kunstiekspordiartikkel”, on ehe näide sellest, kuidas on võimalik ilma oma algusaegade underground-esteetikat ja -hoiakut reetmata vallutada MTV üle-balti edetabeleid ja trügida ametliku Balti regiooni “Hot” artistina ligi 20 Euroopa riigi MTV kanalite mängukavva. Sarnane on ka Soome post-hardcore bändi Disco Ensemble edutee. Suurepärased tee-ise-järele eeskujud, või mis?”

Eestit esindavad indie-dance liinil kaks Seksoundi talli kasvandikku “Coca-Cola Soundwave powered by MTV” Best Garage Band 2008 võitja lack of Eoins ning äsja oma uut albumit “Antenna of Love” presenteerinud Popidiot. Poprokk-gooti-industriaal spekter saab kaetud MTV Baltikumi edetabelite hittartistide Evestuse ja Bedwettersiga. Evestus on muutunud kohaliku gootirocki sümboliks, kelle look, stiil ja muusika jätab varju enamuse sama skene tüüpilised artistid; Bedwetters on aga sel kevadel lõpuks realiseerimas 2007. aasta MTV Euroopa muusikaauhindade New Sound of Europe 2007 võidu järgset potentsiaali, üllitades Rootsi leibli “TMC/I Can Hear Music” alt oma rahvusvahelise debüütalbumi “Meet the f#©king Bedwetters”. Ingrid Kohtla: “lack of Eoinsi post-pungi, indie ja tantsuroki sulam võiks laiemat kõlapinda saavutades saata vabasurma suure osa viimaste aastate etableerunud pseudo-indie skeenest. MTV Baltikumi “Alternative Nation” näitab nende “Children’s Society” videot Sonic Youthi ja Foalsi videote vahel, ilma et too seal sugugi allahinnatud esto-indie katsetusena mõjuks. Popidiot on aga MTV Baltikumi ajaloos esimene artist, kelle kuitahes lo-fi video (mida küll veel pole) lunastaks automaatselt pääsu kanali mängukavva. Kõlab nagu värk, “does the DEV-O”, ja sellest piisab!”

Hea uudis noortele muusikasõpradele on ka see, et MTV pidu Hollywoodis on üks kontsert TMW kavas, kuhu on oodatud ka alla 18-aastased musahuvilised: Uksed avab klubi laupäeval, 28.märtsil kell 19:00 ja kella 23-ni on teretulnud ka kõik meie noored sõbrad.


Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetja