Nädala filmisoovitus: “Murtud embused”

Nädala filmisoovitus: “Murtud embused”

Hispaania kultuslavastaja Pedro Almodóvari kirglik melodraama “Murtud embused”  jõuab alates 23. oktoobrist kino Sõprus ekraanile. Kirevaid suhteid lahkava suurepärase armastusloo peaosas särab taas Almodóvari üks lemmiknäitleja – võluv Penélope Cruz.       

Buduaari nädala filmisoovituseks on seekord Hispaania kultuslavastaja Pedro Almodóvari kirglik melodraama “Murtud embused”, mis  jõudis alates 23. oktoobrist kino Sõprus ekraanile. Kirevaid suhteid lahkava suurepärase armastusloo peaosas särab taas Almodóvari üks lemmiknäitleja – võluv Penélope Cruz. 

Tänavusel Cannes’i filmifestivalil Kuldsele palmioksale kandideerinud “Murtud embused” on vanameistri seitsmeteistkümnes teos, tema eelmine kassahitt “Volver” oli ka Eestis äärmiselt menukas. 

Üks mees kirjutab, elab ja armastab pimeduses. Neljateistkümne aasta eest sattus ta Lanzarote saarel autoõnnetusse, mille tagajärjel kaotas nägemise ja ka oma armastatud naise Lena (Penélope Cruz). Mehel on kaks nime: Harry Caine on ta kirjanduslik pseudonüüm ning Mateo Blanco on ta pärisnimi. Pärast avariid kasutab Mateo (Lluís Homar) ainult pseudonüümi Harry, sest talle tundub lihtsam mõelda, et Mateo Blanco sai koos Lenaga surma. Harry Caine elatab end stsenaariumide kirjutamisega. Tal on ka kaks abilist – ustav produtsent Judit García (Blanca Portillo) ja tolle poeg Diego (Tamar Novas), kes on talle sekretäri, masinakirjutaja ja teejuhi eest. Ühel õhtul juhtub Diegoga õnnetus ja Harry on sunnitud noormehe eest hoolitsema. Kui Diego pärib Harrylt tema Mateo- aegade kohta, hakkabki mees 14 aasta tagustest sündmustest viimaks rääkima…

Mateo, Lena, Juditi, Diego ja Ernesto Marteli (José Luis Gómez) loos on põimunud saatus, armukadedus, võimu kuritarvitamine, reetmine ja süükompleks. See on ühtaegu liigutav ja kohutav lugu, mille sümboliks on tuhandeks tükiks rebitud foto kahest embavast armastajast.

Los abrazos rotos, Hispaania 2009
Režissöör: Pedro Almodóvar
Stsenarist: Pedro Almodóvar
Osades: Penélope Cruz, Lluís Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez, Tamar Novas, Rubén Ochandiano 
Operaator: Rodrigo Prieto
Produtsent: Agustín Almodóvar, Esther García

Levitaja Eestis: Acme Film OÜ
Filmi pikkus 127 minutit
Film linastub hispaania keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

 

 

Buduaar.ee