NUTIKAS KELL jagab juhiseid tasakaalu säilitamiseks töö- ja eraelu vahel VINGE

NUTIKAS KELL jagab juhiseid tasakaalu säilitamiseks töö- ja eraelu vahel

Kiire elutempo innustab paratamatult seadma üha ambitsioonikamaid eesmärke, mille tulemusel võib töö- ja eraelu tasakaal paigast loksuda ja selle tähtsus ununeda. Appi tuleb nutitehnoloogia, mis jagab juhiseid, kuidas tasakaal säilitada ja kurnatuse asemel oma igapäevategevusi nautida.

Sügis ja puhkuste perioodi lõpp ning alanud kooliaasta on muutnud paljude jaoks senise elurütmi märksa aktiivsemaks – paljud kohustused on muutunud vältimatuks ning pikivad päeva hommikust õhtuni tihedalt täis, jättes vähe hingetõmbe aega. Ometigi on aja mahavõtmine igapäevaselt oluline, et taastuda ja koguda energiat järgnevateks päevadeks. Juhul kui iga päev tihedas oravarattas jooksimine ei võimalda teha põhjalikku analüüsi ega märgata vajadust puhkamiseks, tuleb võtta appi tehnoloogia, mis aitab seda rolli täita.

Tehnikavidin, mis aitab vältida stressi

Päevatööd tehes ja pingsalt keskendudes ei pane me tihti tähele, milliseid signaale meie keha meile edastab. Paraku võib nii jääda märkamata ka see, kui keha vajab puhkust. Siin tuleb appi tehnoloogia, mis võimaldab täna ise erinevate signaalide kaudu tuvastada, millal võiks olla sobiv aeg pausi võtmiseks. Näiteks nutikell Huawei Watch 3 Elite Edition suudab tuvastada need märgid ja edastada randmele teadaande, kui keha vajab liikumist.

Võimalus näha oma stressitaset on üks üha enim kasutatavaid funkstiooni uue tipptehnoloogia puhul, seda eriti ajal mil kogu maailmas valitsev pidev teadmatus ja muutused meid pidevalt ärevaks muudavad. Tänu Huawei TruSeen 4.5 uuendatud südame löögisageduse jälgimise tehnoloogiale tuvastab nutikell löögisageduse varieeruvusele abil stressitaseme ja jagab kasutajale seda infot.

Nähes, et südamelöögid on sagenenud, saab inimene selle õigeaegselt tuvastada ja muuta oma hingamine nutikella hingamisharjutuste abil rahulikumaks. Sealjuures tuvastab TruSeen 4.5+ uuenduslik valgustehnoloogia ka hapniku molekulid veres, mis aitab jälgida vere hapnikusisaldust (SpO2) ja pulssi ööpäevaringi, olenemata asukohast. Sportlastele on sellest eriti suur abi nii madalatel temperatuuridel kui ka kõrgetes mägedes viibides.

Unekvaliteedi analüüs nutikella abil

Mõtleme harva sellele, et pea kolmandiku päevast veedame magades. See, kuidas õhtul uinume, määrab aga suuresti meie produktiivsuse ja meeleolu järgmisel päeval.

Huawei Watch 3 Elite Edition nutikell võimaldab öise uneaja jooksul määrata täpselt kasutaja unefaasid ning seeläbi mõista, miks mõnikord on ärkamine keerulisem ja päeva energiatase madalam. Lisaks unega seotud andmetele pakub tehnoloogia nõuandeid, mida teha kvaliteetsema une saavutamiseks.

Nutikas treener, kes on alati olemas

Tasakaalus elustiili oluliseks osaks on lisaks puhkusele ja taastumisele ka aktiivne elurütm, mis mõjutab nii meie tervist kui heaolu, nii töökeskkonnas kui ka väljaspool tööaega.

Lisaks nutikellade seas kõige populaarsematele funktsioonidele nagu sammude või südamelöökide lugemine pakub Huawei Watch 3 Elite Edition rohkem kui 100 treeningrežiimi. Sealhulgas on 19 režiimi professionaalsetele sportlastele, kes teevad nii sise- kui välitreeninguid. Kui tavapäraselt tuleb kasutajal endal valida sobiv kellalt sobiv režiim enne treeningu alustamist, siis uusim Huawei kellamudel suudab 6 levinumat treeninguliiki ka ise treeningu käigus tuvastada ja käivitada, nagu näiteks kõndimine, ujumine või jalgrattasõit.

Seda, et kell tegutseb tõesti nagu professionaalne eratreener, saab tunda igaüks, kes mõistab igapäevase liikumise tähtsust. Nii näiteks ei lase nutiseade unustada, et pärast pikemat istumist on tarvis taas tõusta ja liigutada ning jagab liikumise infot hiljem ka terviseandmete näol. Parema ülevaate saamiseks tasub laadida oma telefoni kellaga seotud rakendus Huawei Health, mis annab tervikliku ülevaate kõigest, mida kell randmel monitoorib.

Sellest tulenevalt on võimalik seada endale ka tervise ning sportimisega seotud eesmärke ja kasutada kellas oleva virtuaaltreeneri abi – näiteks valida treeningkava jooksmisega alustamiseks vastavalt sellele, kas kasutajal on varasemaid kogemusi või on ta alles alustaja. Nii võib kindel olla, et randmel olev nutikas tehnoloogia aitab tuletada kiire elutempo juures meelde nii sportimist kui puhkamist ja leida tasakaalu igapäevase töö- ja eraelu vahel.

Sarnased artiklid