RABAV UURING: omasoo ihaldajatest naised on ülekaalulised!?

RABAV UURING: omasoo ihaldajatest naised on ülekaalulised!?

Hiljutisest uuringust selgus, et lesbiliste ja biseksuaalsete kalduvustega naised on heteronaistest tõenäoliselt ülekaalulisemad. Teadlased leiavad, et nüüdsest tuleks seksuaalidentiteet terviseriskide hulka arvata, vahendab Daily Telegraph

East Anglia ülikooli teadlased vaatlesid lähemalt 12 Briti uurimust, mis hõlmas enam kui 93 000 inimest. Teada oli katsealuste kehamassiindeks ja seksuaalne orientatsioon. Kui andmeid omavahel kõrvutati, ilmnes rabav seos kehakaalu ja seksuaalidentideedi vahel. 

Nimelt selgus, et lesbilisus suurendas naiste ülekaaluriski lausa 41 protsendi võrra. Seevastu geimehed olid heteromeestega võrreldes tõenäoliselt kõhnemad ja neid ohustas pigem alakaalulisus. 

Uurimisrühma just dr Joanna Semlyen sõnas, et tulemustel võib olla mitu selgitust: “Seksuaalvähemuste esindajad puutuvad kokku suurema stressiga, mis võib olulisel määral mõjutada nende vaimset tervist ning tervisekäitumist nagu näiteks suitsetamist ja alkoholi tarbimist. Samuti võivad need mõjutada füüsilist aktiivsust ja toiduvalikut,” selgitas ta.