REISISIHT PARIIS: oma lemmikutest annab ülevaate Kätriin Kübar

Lisa kommentaar
REISISIHT PARIIS: oma lemmikutest annab ülevaate Kätriin Kübar

Pariis on kahtlemata iga moehuvilise inimese unelmate sihtlinnaks number üks. Kui sina ei ole veel Pariisi jõudnud ning soovid selle imelise linna kohta põgusalt natuklene rohkem teada, siis annab põneva ülevaate sellest sulle moeblogija Kätriin Kübar. 

Igas Buduaari ajakirjas tutvustame uusi reisisihte. Seda aitavad meil teha Buduaari lugejad ja head sõbrad, kes on nendes kohtades reisinud või elanud. Värskes Buduaaris saad mõnusa ülevaate sellest, mida teha Amsterdamis ning miks tasub Dominikaani Vabariiki lennata. Praegu on viime sind Pariisi.

Pariis on kahtlemata iga moehuvilise inimese unelmate sihtlinnaks number üks. Kui sina ei ole veel Pariisi jõudnud ning soovid selle imelise linna kohta põgusalt natuklene rohkem teada, siis annab põneva ülevaate sellest sulle moeblogija Kätriin Kübar. 

Vaatamisväärsus

Vaatamisväärsusi leiab Pariisist igal sammul, alustades arhitektuurist ning lõpetades stiilsete inimestega. Sealjuures jäävad vahele ka maailma kõige külastatavamad turismikohad nagu näiteks Eiffeli torn, Louvre’i muuseum, Cathédrale de Notre Dame de Paris ehk Jumalaema kirik, Versaille, Arc de Triomphe ehk linna kuulsaim triumfikaar jne. 

Meelelahutus 

Minu meelelahutus oli igaõhtune jalutuskäik Pariisi tänavatel. Kõndisin maha kümneid kilomeetreid, hingates igal sammul Pariisiga ühes rütmis, imetledes sealjuures arhitektuuri. 

Ööbimine

Ilmselt pole see suur üllatus, kui väidan, et Pariisis on ööbimine metsikult kallis, küll aga tuleb siinkohal appi Airbnb. Reisisin kuue tüdrukuga ning seitsme peale võtsime 100 m2 luksuskorteri ning nelja öö eest tasus igaüks 138 €. Kui vähegi leidlik olla, siis ei pea kogu reisiraha ööbimise peale kulutama.

Toit

Dieedi võib Pariisis vabalt ära unustada, sest iga paari meetri tagant leiab kõikvõimalikke restorane, kohvikuid ja loomulikult ei saa mainimata jätta ka kurikuulsaid pagaripoode, kus kõik riiulid on täis Prantsuse saiu, croissant’e ja makroone. Väljas söömine on seal väga kallis, kuid tänavatel võib leida ka n-ö tänavatoitu. Meie tüdrukutega kokkasime igapäevaselt oma uhkes köögis.

Shopping

Sõnade „shoppamine” ja „Pariis” vahele võib panna võrdusmärgi. Pariis on ju moemaailma kodu! Soovitan külastada kolme põhilist shoppingukohta. Galeries Lafayette, mis on üks suurimaid kaubanduskeskusi, läbi kuue korruse. Kõige kuulsam tänav on aga Avenue des Champs Elysées, kust üldjoontes leiab kiirmoebrände. Kõige uhkem ja kallim tänav on Avenue Montaigne, kuhu on koondunud kõik maailmakuulsad kaubamärgid. 

Hea teada

Kõige turistirohkemates kohtades saab inglise keelega hakkama, kuid suurem osa inimestest peale prantsuse keele muid keeli ei valda. 

Üks kindel vaatamisväärsus on ka window shopping, see on lihtsalt nii inspireeriv.

Kõige lihtsam ja kiirem viis liikumiseks on kasutada metrood, ummikuid on seal rohkem kui tavaliselt. Unusta taksod ja rendiautod.

Ainus parim linnavaade ei avane ainult Eiffeli tornist, sealt leiab ka mitmeid hotelle ja restorane ning isegi mägesid (suurim on Montmartre), kust avaneb linnale imeline vaade!