RIKKA JA EDUKA NAISE 7 KULDREEGLIT: tõhusad ja toimivad

Miks mõned inimesed on õnnelikud ja edukad ja teised mitte? Kuidas on võimalik, et üks inimene suudab ühe ainsa päevaga teha ära rohkem tööd, kui mõni teine kahe nädalaga? Midagi keerulist siin tegelikult ei ole! Selleks, et olla rikas, edukas ja saavutada oma eesmärke, tuleb oma elus mõned väikesed korrektuurid teha ja kõik muu loksub ise paika.

Miks mõned inimesed on õnnelikud ja edukad ja teised mitte? Kuidas on võimalik, et üks inimene suudab ühe ainsa päevaga teha ära rohkem tööd kui mõni teine kahe nädalaga? Midagi keerulist siin tegelikult ei ole! Selleks et olla rikas, edukas ja saavutada oma eesmärke, tuleb oma elus mõned väikesed korrektuurid teha ja kõik muu loksub ise paika.

Allpool on välja toodud rikka ja eduka naise seitse kuldreeglit:

1. Nad häälestavad end tööpäevaks.

Edukas naine juhib oma tööpäeva ise, mitte vastupidi. Nad mõtlevad hommikul tööle jõudes või isegi enne seda läbi oma päevakava ja eesmärgid. Mis tuleb täna ära teha? Millised probleemid vajavad kõige kiiremini lahendust? Nad ei jäta ühtegi probleemi ripakile, vaid panevad kirja kõik, mis vajab tähelepanu.

2. Nad analüüsivad.

Edukas naine oskab iseennast kõrvalt vaadata ja analüüsida oma käitumist erinevates olukordades. Ta mõtleb igal hommikul kiirelt läbi oma tugevaimad ja nõrgimad küljed ning keskendub oma nõrkuste tugevdamisele. Haara härjal sarvist suhtumine aitab alati ja kui sellise mõttega päevale vastu minna, on energiat ja tahtejõudu samuti rohkem.

3. Nad prioriseerivad.

Kohe päeva alguses tasub paika panna ülesannete tähtsuse järjekord. Nii tead sa kohe, millest alustada ja aeg ei lähe raisku. Kui kontorisse jõudes hakata kõigepealt otsima ja mõtlema, et mida üldse tegema peaks, siis sellega läheb palju väärtuslikku aega raisku ja sageli tulebki seetõttu ületunde teha. 

4. Nad ei tee kunagi mitut asja korraga.

Nad keskenduvad ühele asjale ja seejärel teisele. Miks see hea on? Sest nii ei jää ükski asi kahe silma vahele ja kõik ülesanded saavad põhjalikult lahendatud. Mitut asja korraga tehes jääb midagi alati tegemata ja lõppkokkuvõttes tuleb mitu asja algusest peale uuesti läbi vaadata ja selle tulemusena kulutatakse tunduvalt rohkem aega. Kiirusta aeglaselt!

5. Nad on valmis ebameeldivateks üllatusteks.

Kõik ei lähe alati nii, nagu me plaanime, ja pigem tasub selleks juba valmis olla. Kui sa oled ennast oma mõtetes seadistanud nii, et sa oled ebameeldivateks üllatusteks valmis, siis ei riku need sinu päeva ära. Kui midagi läheb valesti ja mõned ülesanded tuleb teistmoodi lahendada, siis tulebki kohe sellega tegelema hakata. Vingumine, et miks see pidi nii minema, ei aita midagi lahendada. 

6. Nad oskavad öelda “ei”.

Kui sul on ees palju ülesandeid ja sa tead seda, siis ära võta endale ootamatuid kohustusi juurde. Oska öelda “ei”! See on väärtuslik oskus ja ei tähenda sugugi, et sa mingil määral nõrgem oleksid. See näitab, et sa tunned oma piire ja hindad ka oma tervist. Ületöötanud energiast tühi õnnetu töötaja ei ole õnnistuseks ühelegi ettevõttele. 

7. Nad suudavad negatiivsest suhtumisest üle olla.

Kõik ei lähe alati nii, nagu vaja, ja me kõik teeme vigu. Kui sa ebaõnnestud milleski, siis ära jää nukrutsema. Edukas naine analüüsib oma vea läbi, võtab õppust ja unustab negatiivse. Edukas naine väärtustab iseennast ja oma elu – ta ei jäta ruumi negatiivsele ja ei raiska oma energiat negatiivsetele asjadele ega ka inimestele.

Allikas: dailymail.co.uk