SALAJANE JAANIPÄEVA traditsioon, mis toob palju raha

Jaanipäev on eestlaste seas kõrgelt hinnatud püha, mis tähistab aasta kõige valgemat ööd ning sellega seoses on vanarahval mitmeid traditsioone ja uskumusi. Miks mitte ka ise sel aastal mõnda rituaali proovida - kaotada ei ole midagi, ent võita aga küll.


Jaanipäev on eestlaste seas kõrgelt hinnatud püha, mis tähistab aasta kõige valgemat ööd ning sellega seoses on vanarahval mitmeid traditsioone ja uskumusi. Miks mitte ka ise sel aastal mõnda rituaali proovida – kaotada ei ole midagi, ent võita aga küll.

Kui sa näiteks tunned, et sul võiks olla rohkem raha ja sa võiksid majanduslikult olla paremal järjel, siis katseta üht väga lihtsat traditsiooni: mine jaanipäeval linna kõige suurema lõkke äärde ning viska sinna sisse vähemalt üks oks – mida suurema oksa viskad, seda parem. Kuid kindlasti ei tohi olla tegu liiga suure oksaga, mis näiteks lõkke laiali paiskab. Vali sobiva suurusega oks ja viska see lõkkesse. 

Tule tegemisest osa saamine pidavat uskumuste kohaselt rohkem raha ja õnne tooma. Teisalt pidi tulele mitteminek kaasa tooma õnnetuse.