STILETOD POLE sugugi kõige ohtlikumad jalanõud?!

STILETOD POLE sugugi kõige ohtlikumad jalanõud?!

Oled alati teadnud, et stilettod on jalgadele kõige koormavamad jalanõud? Sugugi mitte. Kui kannad sagedasti plätusid, siis võivad need sinu jalale palju halvemini mõjuda. 

Oled alati teadnud, et stiletod on jalgadele kõige koormavamad jalanõud? Sugugi mitte. Kui kannad sagedasti plätusid, siis võivad need sinu jalale palju halvemini mõjuda. 

Lotakad plätud võivad mõjuda veel hullemini, mõjutades kokkuvõttes ka sinu kõnnakut ning tekitades lisakoormusest tingituna jalavalusid. Suvel paljude inimeste lemmikjalanõud plätud ei ole loodud igapäevaseks kandmiseks, kinnitab Florida jalakirurg Grace Torres-Hodges. “Plätud ei toeta jalalihaseid ning seetõttu peavad varbad tavapärasest rohkem tööd tegema, et jalanõud jalas hoida.” See aga võib põhjustada varvaste deformatsiooni ja põletikku ning sarnaselt kõrgete kontsadega kaasnevate jalavaludega toob ka liiga sage plätude kandmine kaasa jalavalusid ja jala väljaväänamist.

Doktor ütleb, et plätud peaksid jääma siiski eelkõige rannas ja basseinis kandmiseks. Pikemaid jalutuskäike tasuks teha plätude asemel nn sandaalidega, mis on rihmadega ümber jala kinnitatud ning omavad jalakontuuriga talda.  

 

Buduaar.ee