SÜÜA VÕI MITTE? TAIMED kuulevad, kuidas neid süüakse

SÜÜA VÕI MITTE? TAIMED kuulevad, kuidas neid süüakse

Kuigi paljud meist on eetilistel põhjustel taimetoitlased ja ei suudaks süüa midagi või kedagi, kellel on tunded, on taimede söömine täiesti eetiliselt korrektne ja ei mõju kellegi südametunnistusele. Ehk aga peaksime me ka taimedega rohkem arvestama, sest uurijad on avastanud, et ka taimedel on “tunded”.

Missouri ülikooli uurijad leidsid, et taimed suudavad tuvastada ümbruses olevaid helisid nagu söömise hääled ning tänu sellele reageerida lähikeskkonna ohtudele. Selles teadustöös uuriti, kuidas taimed reageerivad akustilisele energiale – kaasa arvatud muusikale. Heidi Appel, üks uuringu peamisi läbiviijaid selgitab: “Meie töö on esimene näide sellest, kuidas taimed reageerivad erinevatele vibratsioonidele.”

Teadlased tegid keerulist täppistööd, et tuvastada erinevaid vibratsioone, millega katsetada taimede reaktsioone. Nad leidsid, et “söömise vibratsioonid” või “söömise helid” muudavad taimede rakkude metabolismi, mille tulemusel tekib taimes rohkem kaitsvaid kemikaale, mis röövikuid taimedest eemale peaks peletama. See tähendab, et taimed justkui kaitsevad end nende eest.

See avastus avab kindlasti ukse suurematele teadmistele taimede käitumise kohta ning näitab, et taimedel on loomadega nii mõndagi ühist vaatamata sellele, et nad näivad väga erinevad.

Allikas: Dailymail.co.uk