TAHAD ROHKEM RAHA KOKKU HOIDA? Vaata siia!

Ükspuha kui palju raha me ka ei teeniks, kummalisel kombel saab see alati otsa ja sageli liiga kiirelt. Mida siis teha, et raha rohkem alles jääks ja isegi mustadeks päevadeks midagi kõrvale pandud oleks? 

Ükspuha kui palju raha me ka ei teeniks, kummalisel kombel saab see alati otsa ja sageli liiga kiirelt. Mida siis teha, et raha rohkem alles jääks ja isegi mustadeks päevadeks midagi kõrvale pandud oleks? 

Naised kulutavad sageli rohkem raha kolmel põhjusel ning tegelikult on võimalik tunduvalt rohkem raha kokku hoida, kui sa õpid oma ostuharjumusi tundma!

Allpool on välja toodud kolm soovitust, kuidas rohkem raha kokku hoida:

1. Ära lange allahindluste küüsi

Allahindlused on väga petlikud ja sageli kulutame me nendel perioodidel tunduvalt rohkem raha, kui esialgu plaanis oli. Võib ju mõelda, et kui nii odavalt saab, siis lausa peab ostma, aga kas ikka peab? Kui tegu on esemega, mida sul ei pruugi vaja minna, siis on ka viis eurot selle eest liiga palju makstud, sest sul pole seda vaja. Allahindluste ajal kulutavad naised rohkem raha ja see on teaduslikult ka kinnitatud. Kui tuleb allahindluste periood, siis osta vaid neid asju, mida sul tõesti väga vaja läheb. Nii hoiad sa aasta lõikes väga suure rahasumma kokku!

2. Ära mine halva tujuga shoppama

Kui tuju on kehv, ei tohiks poodi minna, sest siis ostetakse asju emotsioonide ajendil ning rahale paraku ei mõelda. Halva tujuga võiks minna loodusesse, puhata ja lihtsalt olla. Shoppamine ei tee tuju paremaks, sest hiljem tuleb silmitsi seista faktiga, et sa oled kulutanud raha millelegi, mida sul vaja ei olnud ja taas kord on tuulde loobitud raha, mis võiks ju hoopis alles jääda.

3. Ära osta nii-öelda teisejärgulisi asju

Kui sa leiad poest midagi väga ilusat ja kvaliteetset, ent tunned, et hind on liiga krõbe, siis otsid sa suure tõenäosusega ka alternatiivseid variante. Kuid selle asemel, et osta mitu soodsama hinnaga sarnast toodet, tasuks hoopis oodata, millal see ese, mida sa esmalt osta soovisid, allahindlusele läheb. Osta ainult neid asju, mida sa väga tahad ja väldi soodsaid alternatiive, sest nende kvaliteet on sageli kehvem. Kolm odavat pluusi, mis kiirelt topiliseks lähevad, ei ole seda raha väärt. Pigem osta üks kallis pluus, mis kestab aastaid. Ka jalatsite ja üleriiete puhul kehtib sama reegel – kui tegu on kvaliteetse tootega, siis peab see kauem vastu ja sa kulutad kokkuvõttes vähem raha. 

Allikas: sheknows.com