TÄHEMÄRK REEDAB: asjad, mida ei tasu suhtes olles kaaslasele öelda

Buduaar

Madame M välismeedia põhjal

123rf

Pole tähtis, kas alles õpid kedagi tundma või oled aastaid olnud tõsises suhtes, alati saab kaaslasest veelgi rohkem teada. Toome sinuni loetelu märkustest, mida oma partnerile tema sodiaagimärgist lähtuvalt öelda ei tohiks.

Jäär: „Sa oled isekas.”

Sinu Jäärast kaasa loob tänu seltskondlikule loomule uusi suhteid välgukiirusel, suutes olla sõbralik pea ükskõik kellega. Kõige paremini saab ta saab läbi inimestega, kes mõtlevad temaga sarnaselt. Eriti nendega, kes soovivad end pidevalt arendada, aga ei unusta ka lõbutsemist.

On arusaadav, kui vahepeal tunned end tema liigast väljas olevat. Ta lihtsalt jõuab kõike ja kõikjale. Armastav Jäär üritab sind alati kaasata võimalikult paljudesse tegevustesse, aga kui käitud, nagu sind ei huvitaks tema hobid ja kired, võib ta kaugeneda ja teha neid asju ka üksinda. Sellepärast ei tasu Jäära kunagi nimetada isekaks. Tal võib olla küll palju erinevaid omadusi, sealhulgas ka iseseisvus, aga ta hoolib oma lähedastest väga ja soovib neid näha õnnelikena.

Sõnn: „Sa ei hooli minust.”

Ühiskonnas levib arvamus, et mehed ei taha pühenduda, aga mõned neist just otsivad seda. Sõnnile meeldib olla pikaajalises ja tervislikus suhtes. Sealt ammutab ta jõudu. Armastus on tema jaoks nii oluline, et ta kulutab iga vaba momendi partneri tundmaõppimisele ja üritab tasaste sammudega kaaslasele lähemale saada.

Ta tõesti armastab inimesi oma elus kogu südamest. Teda hoolimatuses süüdistada ei ole üksnes vale, vaid ka uskumatult solvav. Võib-olla näitab ta armastust teistmoodi kui sina, kuid see ei tähenda, et ta sinust ei hooli.

Kaksikud: „Sa raiskad mu aega.”

Tihti eelistab ta tõsisele suhtele juhuslikke sidemeid, aga leides tõelise armastuse, on see tema jaoks väga eriline. Avanemine ja enda tõelise mina näitamine võib küll aega võtta, aga on kindlasti ootamist väärt. Kõige halvem on eeldada, et ta ei hooli lihtsalt sellepärast, et pole oma tunnetes nii avameelne. Ta peab esmalt õppima sind usaldama.

Kaksikutele ei tohiks kunagi öelda, et ta raiskab su aega. Ta teab ise ka, et võib vahel kinnine olla, aga see ei tähenda, et ta sind oma ellu ei tahaks. Kaksikutele nii öeldes tekib tal tunne, et ta pole armastust väärt.

Vähk: „Ma ei usalda sind.”

Vähk on suurepärane partner, sest teab, mida on vaja suhte hoidmiseks. Ta on kursis, kui olulised on lojaalsus ja partneri õnnetunne. Pole vahet, mis olukorraga on tegu, Vähk tahab, et end emotsionaalselt hästi tunneksid. Vahel võib ta lihtsalt kahelda oma võimetes ja kogeda ebakindlust, eriti, kui oled inimene, kes ei kiida tema pingutusi. Tal võivad tekkida negatiivsed mõtted, mille esmaseks reaktsiooniks on enda kaitsemine ja eemale tõmbumine. Öeldes, et ta on ebausaldusväärne, muutub olukord ainult hullemaks. Tema eemale tõmbumine ei tähenda, et ta ei hooliks. Pigem elab ta läbi midagi, millest on raske esimese hooga rääkida.

Lõvi: „Sa küsid minult liiga palju.”

Lõvi tähtkuju seostatakse kehaosadest eelkõige südamega. See on vägagi sümboolne, sest pole ühtegi teist märki, kes endast nõnda palju annaks. Seetõttu teab ta ka oma väärtust. Võib tunduda, et Lõvi lihtsalt nõuab palju, aga reaalsuses ei karda ta tunnistada, et väärib parimat. Kui talle öelda, et ta küsib liiga palju, on see kui löök allapoole vööd. Eks on ju kõik inimesed natuke isekad ja tahavad end erilisena tunda. Pole siis ime, et ta ootab vastu suurt armastust.

Kui Lõvi kedagi tõeliselt armastab, üritab ta selle inimese mõttemaailmaga kohaneda, isegi kui see aega võtab. Öeldes talle, et tema ootused on liiga kõrged, tunneb ta end lihtsalt ärakasutatuna.

Neitsi: „Sa ei tea minust midagi.”

Neitsi näeb palju vaeva, et suhe oleks mõlemale partnerile kasulik. Tema jaoks tähendab see kaaslase tundma õppimist, et saada veelgi lähedasemaks. Ilma sügavate teadmisteta tunneb ta end suhtes üksikuna. Niisiis ei tohiks talle kunagi öelda, et ta ei tea midagi. Pole tähtis, kas ta mäletab väikeseid detaile või üllatab sinu lemmikasjadega – ta kannab alati su eest hoolt, sest armastab sind. Temas kahtlemine, justkui poleks ta sinu hingeelu ja soovidega kursis, võtab temalt igasuguse motivatsiooni suhtes pingutada.

Kaalud: „Sa ainult seletad.” 

Kui Kaalude esindaja lubab sulle kuu ja tähed tuua, pole see lihtsalt sõnasoojaks öeldud. Ta on tõesti väga flirtiv ja jutukas, aga tõsises suhtes olles pingutab ta selle nimel, et mõlemad partnerid oleksid õnnelikud. See tähendab tihti kompromisside tegemist, kuid hõlmab ka tihedat kommunikatsiooni. See on suurepärane omadus, arvestades, et rääkimine on üks hea suhte alustest.

Tema diplomaatiline olemus ei tee teda nõrgaks. Kui ütled, et ta on kõigest sõnasepp, hakkab ta kahtlema oma iseloomus ja lahkuses. Ta tahab, et partner hindaks ja võtaks teda sellisena, nagu ta on.

Skorpion: „Sa oled imelik.”

Skorpion on oma tegemistes kirglik ja võib tihtipeale sattuda hoogu, rääkides asjadest või inimestest, keda armastab. Ta on oma iseloomu üle uhke, teab, et toob suhtesse põnevust ja tahab, et partner seda hindaks. Ta võib taluda palju kriitikat, kuid valusaim märkus Skorpionile, on öelda, et ta on veidrik. See ei pane teda end just kuigi erilisena tundma. Ükskõik kui ekstravagantne ta kohati olla võib, teda ei tohiks iseloomu pärast karistada. Skorpion soovib oma ellu kedagi, kes teda täielikult aktsepteerib ja lisab kirge, mitte ei võta seda vähemaks.

Ambur: „Sa oled võlts.”

Ambur sõbruneb pea kõigiga, kellega kohtub, kuid tõeliseks armumiseks on vaja kedagi väga erilist. Ta on flirtiv ja seltskondlik, mistõttu on lihtne mõista, miks ta nii paljudele meeldib. Ambur ei soovi, et teda muudetaks. Ta tahab enda kõrvale inimest, kes näeb kõike head, mis tal pakkuda on. Kui sinu kaaslane on Ambur, ei tohiks sa teda kunagi võltsiks nimetada. Kuna tõsine suhe vajab harjumist, võib tal esialgu olla tunnete avaldamisega raske. Ära süüdista teda, sest head asjad võtavadki aega. Ta võib küll tülide ja vaidluste korral öelda asju, mida olukorra vaibumiseks kuulda soovid, aga tema suhtes konstruktiivne olemine on etem kui solvamine.

Kaljukits: „Sa ei ole lojaalne.”

Kaljukitse elus on tavaliselt kõik stabiilne ja kindel. See kehtib ka suhetes. Ta soovib olla suhtes, kus mõlemad lubavad olla koos nii heas kui halvas. Sellepärast usub Kaljukits veendunult tugeva suhte loomisesse, hoolimata kuluvast ajast ja vaevast. Ka raskuste tekkides teab Kaljukits, et suhe on pingutamist väärt. Niisiis ihkab ta erilist inimest, keda õnnelikuks teha. Ülekohtune on teda  ebalojaalsuses süüdistada . On vähetõenäoline, et ta petab, kui suhtesse nii palju energiat panustab. Ei tasu imestada, kui ta sellisele kommentaarile ilusti ei vasta.

Veevalaja: „Oled hoolimatu.”

Tal on tõepoolest raske kellessegi tõeliselt armuda, kuid see pole võimatu. Eelduseks on, et partner usuks samadesse asjadesse, millesse temagi. Näiteks aususesse ja tugevatesse väärtustesse. Isegi tõsises suhtes hindab ta väga üksi olemise aega, et laadida akusid ja nautida iseseisvust. See ei tähenda, et teda ei huvitaks sinuga ajaveetmine või et ta mõtleb ainult iseendale. Aktsepteeri ta eripära ja ära süüdista teda hoolimatuses. See ei ole ainult haavav, vaid tekitab temas tunde, et ei saa luua suhet enesearmastusest loobumiseta.

Kalad: „Sa reageerid üle.”

Kalad on hingelt armastaja ja romantik. Talle on väga oluline, et suhe oleks harmooniline. Ta üritab sind kohelda nii, nagu soovib, et teda koheldaks, mistõttu on Kalade esindaja partneri suhtes väga tähelepanelik. Kuna ta on loomult tundlikum, võivad erinevused ja erimeelsused talle üle jõu olla. Öeldes talle, et ta reageerib üle, arvab ta, et tema tunded ja seisukohad ei loe. Kui lahendaksid probleemi temast erinevalt, ei tähenda see kohe, et ta midagi valesti teeb. Armasta teda sellisena, nagu ta on, mitte selle järgi, milline ta sinu arvates peaks olema.