TÄHTIS INFO: TEGELIK põhjus, miks tööpäev tuleks lühendada kuuele tunnile

Eestis on täistööaeg 40 tundi nädalas, mis omakorda tähendab enamasti seda, et ühe tööpäeva pikkuseks on kaheksa tundi ning need tuleb paljudel veeta kontoris laua taga istudes. Mitmed uuringud on aga näidanud, et reaalsuses veedetakse tööd tehes palju vähem aega ning suurem osa lihtsalt kulutatakse ära, et oma töötunnid niiöelda täis istuda.

Eestis on täistööaeg 40 tundi nädalas, mis omakorda tähendab enamasti seda, et ühe tööpäeva pikkuseks on kaheksa tundi ning need tuleb paljudel veeta kontoris laua taga istudes. Mitmed uuringud on aga näidanud, et reaalsuses veedetakse tööd tehes palju vähem aega ning suurem osa lihtsalt kulutatakse ära, et oma töötunnid nii-öelda täis istuda.

Kui töötaja eesmärgiks on iga päev kaheksa tundi täis istuda ning ta ei panusta kõik need tunnid reaalselt töö tegemisele ja iseenda arendamisele antud valdkonnas, siis tekib küsimus, mida selle ajaga tegelikult tehakse? Uuringud näitavad, et kahetsusväärselt suur osa tööajast veedetakse kas sotsiaalmeedias surfates, töökaaslastega niisama lobisedes või isegi veebipoodides ringi luurates.

Kusjuures kurbusega tuleb tõdeda, et paljud inimesed on hakanud suitsu tegema vaid sellepärast, et saaks tööl pause teha ja suitsetamas käia, sest see annab justkui põhjuse laua tagant püsti tõusmiseks ja kontoriruumidest lahkumiseks.

Paljud naised ei taha isegi kodus tervislikku toitu tööle kaasa valmistada, sest öeldakse, et see võtab neilt põhjuse minna keset tööpäeva toidupoodi süüa ostma ja omakorda tähendaks see, et nad peavad kontoris terve päeva kinni istuma.

On selge, et paljud inimesed ei käi täiskohaga tööl õigel eesmärgil – reaalselt teha tööd ja ennast arendada. Kaheksa tundi päevas ei tee enamik inimesi tööd, vaid suur osa sellest ajast läheb raisku ja see pärsib ka inimese individuaalseid võimeid ennast karjääriredelil teostada.

Kuus tundi tööaega kahandaks märkimisväärselt sotsiaalmeedias surfamisele kulutatavat aega ja niisama aja surnukslöömist.

Allikas: business