TÄNA ON LUUTSINAPÄEV – puhasta kodu halvast energiast

Täna on kalendri järgi luutsinapäev, kirikukalendris on see Püha Lucia mälestuspäev. Vanarahvas uskus, et luutsinapäeval tuleks kodu halvast energiast puhastada ning sooritada rituaale, mis kurja silma eemal hoiaksid. Toome teieni mõned nõuanded, kuidas oma kodu ebameeldivast energiast puhastada.

Kodu pesemine sidruniga

Sidrunit peetakse heaks rituaalitaimeks, millel on kurjust eemale peletavad omadused. Pigista sidrunimahl puhta vee sisse ning pese sellega kõik kodus leiduvad esemed – kapid, põrandad, uksed. Peale pesemist tuleks vesi õue visata, mitte enda kodus olevatest torudest alla valada.

Meresoolaga puhastamine

Poeta kõikidesse seinaäärtesse ja nurkadesse meresoola. Liigu kellaosuti suunas kuni terve kodu on läbi käidud. Palu seda tehes soolal su kodu seisvast ja negatiivsest energiast puhastada. Lase soolal niimoodi mõnda aega seista ning seejärel pühi see kokku. 

Nõgesega pesemine

Nõges pidavat kodu kaitsma nagu valvekoer, ta on taimeriigi rotveiler. Lisades nõgest pesuveele, tühistad kõik sinu vastu suunatud loitsud. Samuti peletab see kodust eemale halva energia. Raputa lehti koduõuele või tuppa, et eemaldada negatiivsust.

Tee tuba korda

Esemetel on oma energia, mis võib meil takistada füüsiliselt, vaimselt või emotsionaalselt edasi liikumast. Täna on suurepärane päev kodu koristamiseks – tee kapid korda, viska vanad asjad ära, pese põrandad puhtaks, tuuluta tube. Kui segadus sinu ümbert on kadunud, tunned ennast ka vaimselt kergemana.