TASAKAALUS ELU – KAS VÕIMATUNA näiv unistus või lihtsasti saavutatav meeleseisund?

TASAKAALUS ELU –  KAS VÕIMATUNA näiv unistus või lihtsasti saavutatav meeleseisund?
Pilt: Huawei

Tasakaal tähendab igaühe jaoks meist midagi erinevat, siiski on võimalik seda ühel või teisel viisil oma elus leida.

Defineeri, mis on sinu jaoks tasakaal, mille poole tahaksid kõikide kohustuste kõrval tegelikult püüelda ja tee läbimõeldud samme. Nutiseadmed on siin heaks abiliseks, mis annavad juurde justkui mitu abikätt ja tuletavad stressirohketel hetkedel meelde enda eest hoolitsemise.
Psühholoogid selgitavad, et tasakaalus eluni jõudmiseks peab toimetused hetkeks pausile panema ning seadma paika prioriteedid.

Kuigi tasakaal tähendab kõigi jaoks midagi erinevat – on see korralik uni, tervislikud toitumisharjumused, piisav liikumine, endaga rahu tegemine või kõik need asjad korraga – siis peamine on seada endale selge siht, mille poole soovid püüelda.

Tahes tahtmata leiab tänapäevases ühiskonnas suure toe tehnoloogiast, isegi kui tasakaal ei tähenda sinu jaoks esmapilgul nutiseadmeid. Tegelikult töötavad aga tehnoloogiatootjad pidevalt selle nimel, et inimeste elustiil oleks piisavas tasakaalus ning tähtsate toimetuste kõrvalt jääks aega ka iseenda jaoks.
”Tehnika on eelkõige suureks abiks tööülesannete täitmisel ja ümbritsevaga kursis hoidmiseks, kuid mõned seadmed aitavad leida just seda raskesti saavutatavat tasakaalu kõige ümbritseva vahel,” ütles Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.
Võtame näiteks nutikellad. Ekslikult võib aga arvata, et nutikellad on head abilised eelkõige trenni tegemisel ja sammude lugemiseks. Tegelikult võimaldavad sellised nutikad seadmed teha palju rohkem, näiteks hinnata unekvaliteeti või mõõta isegi vere hapnikusisaldust. Seega on Huawei GT 2e kell kui eratreener, psühholoog ja pereõde sinu randmel.
”Uus GT 2e on 46mm läbimõõdu ja šiki metallraamiga sportlik nutikell, Eestis müügil kolmes erinevas värvitoonis rihmaga – mündiroheline, grafiitmust ja laavapunane. Huawei GT 2 naistele mõeldud 42mm läbimõõduga üliõhukese disainiga nutikellal on ilus šampanjakuldne metallraam ning valge silikoonrihm. Mugav ja trendikas, teisalt elegantne aksessuaar, mis tasakaalustab igat riietust,” ütles Mishina.

Kelladel on sisseehitatud Huawei unekvaliteedi jälgimise ja stressitaseme monitoorimise funktsioonid. Samuti saab GT 2 naistele mõeldud nutikellaga jälgida detailselt naiste tervisenäitajaid. ”Üks uusimatest lisadest on Huawei kellal vere hapnikutaseme ehk SpO2 taseme tuvastamise funktsioon.”

Spordisõprade rõõmuks toovad Huawei uued nutikellad endaga kaasa 100 erinevat treeningrežiimi, kus on lisaks traditsioonilistele spordialadele seadistusi ka kõige erakordsemate sportlike hobide jaoks. Mis teeb kellast eriti nutika kaaslase, on selle vastupidav aku, mis ei vea kasutajat üheski olukorras alt. Tavapärase kasutamise puhul peab GT 2e kella aku vastu kuni kaks nädalat.
Kuigi kõik mainitud omadused aitavad tugevalt tasakaalus elule kaasa, ei ole tasakaal kokkuvõttes midagi füüsilist, mida saavutame, see on meeleseisund ja mõistmine, et elu on pidevas liikumises. Psühholoogid ja arstid rõhutavad, et töötunde ei tohiks näpistada uneajast, sest üle töötamine ja üle mõtlemine ei tekita ainult stressi, vaid tapab produktiivsuse ja võib kahjustada suhteid. Söö tervislikult, maga piisavalt, tarbi vett ja treeni regulaarselt. Positiivse mõtteviisi omaks võtmine ja negatiivsetest mõjutustest eemale hoidmine on vajalik sisemise rahu ja õnnetunde leidmiseks.