TEADLASED AVASTASID SHOPPAMISEL imetabase kõrvalmõju

TEADLASED AVASTASID SHOPPAMISEL imetabase kõrvalmõju

Enamasti peetakse šoppamist asjatuks raha kulutamiseks, mis üldjuhul lõpeb sellega, et kokku ostetakse rohkem esemeid, kui tegelikult vaja läheb ja hiljem kahetsetakse liigset raha kulutamist. Teadlased on aga jõudnud põnevale järeldusele, mille kohaselt parandab šoppamine tervist ja pikendab isegi eluiga.

Enamasti peetakse shoppamist asjatuks raha kulutamiseks, mis üldjuhul lõpeb sellega, et kokku ostetakse rohkem esemeid, kui tegelikult vaja läheb ja hiljem kahetsetakse liigset raha kulutamist. Teadlased on aga jõudnud põnevale järeldusele, mille kohaselt parandab shoppamine tervist ja pikendab isegi eluiga.

Nimelt näitavad hiljutised uuringud, et inimesed, kes iga mõne aja tagant shoppamas käivad, tunnevad elust rohkem rõõmu ja muretsevad pisiasjade pärast vähem.

Shoppamine mõjub enesetundele hästi, tekitades positiivseid emotsioone ning samas on tegu ka füüsilise tegevusega, mis põletab tõhusalt kaloreid ning aitab kehakaalu normis hoida.

Poes käimine parandab ühe uuringu kohaselt isegi ajutööd – vajadus keskenduda ning kiireid otsuseid langetada mõjub inimesele üksnes positiivselt.

Allikas: Your Tango

Sarnased artiklid