TEADLASED: SEE LAUL muudab kõik inimesed õnnelikuks

TEADLASED: SEE LAUL muudab kõik inimesed õnnelikuks

Muusika mõjutab inimesi alateadlikult ning võib meid muuta nii õnnelikumaks kui ka kurvemaks. Nostalgiahõngulised laulud toovad tagasi vanu mälestusi ning panevad vahel isegi elu üle järgi mõtlema. Kuid milline laul on niivõrd võimas, et suudab meid õnnelikuks teha?

Muusika mõjutab inimesi alateadlikult ning võib meid muuta nii õnnelikumaks kui ka kurvemaks. Nostalgiahõngulised laulud toovad tagasi vanu mälestusi ning panevad vahel isegi elu üle järele mõtlema. Kuid milline laul on niivõrd võimas, et suudab meid õnnelikuks teha?

Teadlaste sõnul on tõepoolest olemas üks laul, mis suudab õnnetunde tekitada ja muremõtted peast pühkida. Selleks lauluks on Queeni 1978. aasta hitt “Do Not Stop Me Now”! Tegu on legendaarse looga, mis on aastakümnete jooksul vallutanud lugematul arvul raadiokanaleid ning suure tõenäosusega ei vaju see hittlugu ka järgmise viiekümne aasta jooksul ajaloo hõlma.

Uuringu käigus analüüsiti 50 aasta jooksul avaldatud erinevatest žanritest pärit lugusid ning küsitleti tuhandeid inimesi. Üldjoontes selgus veel, et inimestele meeldivad pigem tempokamad laulud ning lisaks mängib rolli ka loo ülesehitus – see peab olema põnevalt loodud ja koheselt kaasa haarama nii emotsionaalselt kui ka vaimselt. 

Kuula lugu allpool ja anna kommentaarides teada, kas see teeb sind rõõmsamaks?

Allikas: metro