TEADLASED TÕESTAVAD, et ilusad mehed saavad varsti otsa

TEADLASED TÕESTAVAD, et ilusad mehed saavad varsti otsa

Vallalised naised on ikka kurtnud, et kõik ilusad mehed on alati võetud ning nüüd on teadlased jõudnud järeldusele, et tegelikult see ongi nii. Sest kaunid naised sünnitavad tütreid suurema tõenäosusega kui need naised, kes pole nii ilusad. Ilusaid mehi jääb aga seega üha vähemaks.

Laps saab oma geenid ja seega ka välimuse vanematelt – kui ilusad naised sünnitavad tütreid, siis poegi sünnitavad pigem mitte nii ilusad naised ja sellest tulenevalt ei ole need pojad ka kõige atraktiivsema välimusega, ütlevad teadlased.

Pole ka imestada, et paljud supermodellid on saanud tütred, kes nende jälgedes sammuvad ning samuti supermodellidena karjääri teevad. 

Dr Satoshi Kanazawa, kes uuringut läbi viis, analüüsis enam kui 17 000 beebi andmeid, kes sündisid Inglismaal 1958. aasta märtsikuus. Teadlane jälgis nende naiste elu kulgu ja kui need naised said 45-aastaseks, uuriti nende käest, mis soost lapsi nad sünnitasid. Samade naiste välimust hinnati juba siis, kui nad olid seitsmeaastased – toona andsid hinnangu õpetajad.

Need naised, kelle välimusele anti hinnang “ilus,” sünnitasid võrdväärse tõenäosusega nii tütreid kui ka poegi. Naised, kelle välimust aga ilusaks ei hinnatud, sünnitasid enamjaolt poegi. 

Üks varasem uuring kinnitab ka seda, et naised muutuvad üha ilusamaks, sest ilusad naised sünnitavad rohkem tütreid.

Allikas: Daily Mail