Reklaam sulgub sekundi pärast

TEADLASED: töö ajal tuleks Facebookis käia

Kas kasutad töö ajal Facebooki? Meil on sulle häid uudiseid. Või noh, kuidas võtta – nimelt tuleb välja, et Facebook võib olla parim viis taluda oma halba töökohta.

Kas kasutad töö ajal Facebooki? Meil on sulle häid uudiseid. Või noh, kuidas võtta – nimelt tuleb välja, et Facebook võib olla parim viis taluda oma halba töökohta.

Hiina uurijate tiim, eesotsas professor Jhony Ng'ga, avaldas teoreetilise artikli, mis viib tähelepanu sotsiaalmeedia kasutusele tööl kui eneseteraapiale, kui noored töötajad satuvad ametikohtadele, mis pole neile õiged.

Uurimistöös selgus, et sotsiaalmeedia kasutamine tööl saab olla positiivne asi senikaua, kuni seda tehakse parajas koguses. Veidi personaalset aega internetis stimuleerib loomingulisust, maandab töötajate stressi ja võib kaudselt inimesel aidata oma tööd paremini teha, ütlevad teadlased. Muidugi võib aga liialt sotsiaalmeediat muuta inimesed ebaproduktiivseks ja vihjab sellele, et inimene soovib oma tööst täielikult eemalduda.

Tudengid, kes õpivad heades koolides ja arvavad, et nende tulevik on kindlustatud unistuse töökohaga, saavad peale kooli aru, et reaalsus on hoopis teine. Kui nad avastavad end töökohalt, mis ei olnud ootuspärasele ligilähedane, pöörduvad noored tihti teiste toimetuleku väljundite poole nagu Facebook, Twitter ja Instagram selleks, et maandada stressi töö juures, justkui hetkeks sealt põgenedes.

Põhimõtteliselt on pead murdvate projektide vahel hetkeks Facebooki kiikamine sulle küll pigem kasulik, kuid terve pärastlõuna uuenduste värskendamine on ikkagi liiast. Kui suudad tunda ära hetke, kus lained löövad pea kohal kokku ja pead hetkeks puhkama, sest oleksid suure stressi all niikuinii ebaproduktiivne, on hea sukelduda sotsiaalmeediasse ja unustada muremõtted, kuid kui oled end uuesti täis laadinud, ootab töö siiski tegemist.

Allikas: Huffingtonpost.com