TOO SÜGISESSE VÄRVI JA SÄRA! Lihtsad nipid, kuidas erinevaid valgusteid kasutada!

TOO SÜGISESSE VÄRVI JA SÄRA! Lihtsad nipid, kuidas erinevaid valgusteid kasutada!

Sügis on küll tore ja värviline aeg, kuid tekitab mõnikord meelehärmi, sest väljas on pidevalt üsna pime. Sellest ei tasu end lasta heidutada, vaid tuleb otsida huvitavaid lahendusi! See on tegelikult imelihtne, sest poed on täis kauneid küünlaid, armsaid valgusteid ning põnevaid valguspuid, millega hämarasse sügisesse särtsu, romantikat või lihtsalt rohkem valgust tuua.

Ei ole ju öeldud, et valguskette võib üles riputada ainult jõulude ajal. Samuti leidub nii palju valgusteid, mis ei ole põhjapõtrade- või päkapikkudekujulised ning mis sobivad igasse aastaaega. Tänapäeval on valik poodides nii mitmekesine, et absoluutselt igaüks leiab midagi endale sobivat. 

Vaadates kirjut valgustitemaailma, siis LED tuledega aknakaunistusi ning valgustatud kujukesi teavad kindlasti kõik. Need on muutunud klassikaliste elektriküünalde kõrval juba üsna tavaliseks ning traditsiooniliseks valikuks. Aknakaunistused sobivad eriti hästi magamis- või lastetuppa, sest need on tagasihoidlikud ning üldjuhul maheda valgusega. Samuti tehakse palju lapsemeelseid kaunistusi, mis just pere väiksematele rõõmu ning põnevust pakuvad. 

Elektriküünlad on küll kindla peale minek, kuid ometigi saab nendega teha mitmeid põnevaid asju – valgusefekti saamiseks asetada klaasnõusse, raamida voodiümbrust või näiteks romantilise valguse saamiseks panna kardina või kergelt läbipaistva riide taha. Enamikke elektriküünlaid saab kasutada aastaringselt, näiteks sünnipäeval või toa kaunistamiseks. Sügiseti, kui läheb varakult hämaraks või ka suve lõpupoole, kui ööd enam nõnda valged pole, võib hoopis õue tulukestega ära kaunistada – nii mõnus on ju õhtusel aiapeol värviliste lambikeste all istuda!

Väga populaarsed on selleks ka valguspuud. Neid on nii suuri kui väikeseid ning muidugi erinevates toonides ja stiilis. Kindlasti tuleb meeles pidada, et kui valguspuid kasutada, siis muud kaunistuselemendid võiksid olla tagasihoidlikumad, sest valguspuu on juba ise niivõrd esilekerkiv ja äge element, mida varjutada ei tasuks. 

Enamik valguspuid on kasutatavad nii sise- kui välistingimustest ning seda märgistab pakendil juhend IP44. Seetõttu on üsna mitmeid võimalusi, mida valguspuudega teha. Olenevalt interjöörist ja ruumi suurusest võib tekkida mure, et kõrgemat valguspuud on ruumi päris keeruline sobitada. Neid tasukski pigem kasutada välistingimustes või avaramates ruumides, näiteks rõdul, terrassil, kontorihoone fuajees või mõnel aiapeol. Väiksemad on see-eest aga väga multifunktsionaalsed ning lisaks ilu eesmärgile võib neid kasutada lausa laua- või põrandalampide asemel. 

Kui Sinulgi on soov õu või tuba särama lüüa, siis vaata rohkem põnevaid valgusteid ning saa inspiratsiooni Koduekstra e-poest www.koduekstra.ee!