TOP 5: KÕIGE SELFIE-OHTLIKUMAD riigid maailmas

4 kommentaari
TOP 5: KÕIGE SELFIE-OHTLIKUMAD riigid maailmas

Mida me sel nutiajastul oleme pidanud ahastusega tunnistama, on, et inimesed võivad ühe ägeda foto tegemiseks minna kaugele-kaugele üle piiri. Küll kukub keegi endast pilti tehes üle servade, rikub seadust või vigastab ennast ja teisi… Google-i andemete sõnul laeti 2015. aastal Google Fotod äppi üles 24 miljardit selfie-t ning sel samal aastal avaldas jutu jätkuks meedia, et maailmas on selfie-de tegemisest tingitud surmajuhtumeid rohkem, kui hairünnatukest.

Mida me sel nutiajastul oleme pidanud ahastusega tunnistama, on see, et inimesed võivad ühe ägeda foto tegemiseks minna kaugele-kaugele üle piiri. Küll kukub keegi endast pilti tehes üle serva, rikub seadust või vigastab ennast ja teisi… Google’i andmete sõnul laeti 2015. aastal Google Photos äppi üles 24 miljardit selfie’t ning sel samal aastal avaldas jutu jätkuks meedia, et maailmas on selfie’de tegemisest tingitud surmajuhtumeid rohkem kui hairünnakuid.

Uuringute andmed on jahmatavad – 2014. aasta märtsist 2016. aasta septembrini on teavitatud lausa 127 selfie-surmast ning statistika näitab, et ohtlike selfie‘de tegemisest tingitud surmade arv kahekordistub igal aastal. 2014. aastal oli surmade arv 15, 2015. aastal 39 ning 2016. aasta septembriks olid edevad pildistajad suutnud jooksva aasta surmade arvu kasvatada lausa 73ni.

Nii veider kui see ka poleks, selgus uuringutes ka fakt, et selfie‘de tegemisest tingitud surmasid tuleb teatud riikides ette rohkem kui teistes. Mida see nende kohta ütleb?

1. India
Kõlab uskumatult, kuid lausa 51,76% inimestest, kes maailmas selfie‘de tegemise tõttu on hukkunud, elab Indias. 87% surmadest oli seotud veega – üks traagilisemaid juhtumeid oli näiteks see, kui inimesi täis paat läks ümber ja seitse reisijat hukkus, sest nad kõik üritasid koos selfie‘t teha ja kaotasid tasakaalu.

2. Pakistan
Alates märtsist 2014 on selfie‘de tegemise tõttu hukkunud üheksa inimest – nende hulgas nii kõrgustest allakukkujaid kui ka uppujaid.

3. USA
Kui arvestada riigi suurust, on hukkunute arv isegi väike – vaid kaheksa. Uurijate sõnul on kolm neist seotud relvaõnnetusega – ühes hiljutises juhtumis poseeris üks kodanik relvaga, mida ta arvas olevat laadimata, kuid tulistas endale sellega siiski näkku…

4. Venemaa
Meie hiiglaslikus naaberriigis on selfie‘de tegemise tõttu alates 2014. aastast hukkunud kuus inimest. 2015. aastal leidis näiteks aset juhtum, kus kaks noormeest poseerisid käsigranaadiga, mis seal samas nende kätes õhku lendas.

5. Filipiinid ja Hiina

Neis kahes riigis on surmade arv neli. Edetabelis on kohe nende järel kolme surmaga Hispaania ning kahe surmaga Indoneesia, Portugal, Peruu ja Türgi.

Selfie‘de tegemises pole midagi halba, kuid selleks, et meie sinna tabelisse ei satuks, oleme ikka ettevaatlikud!

Allikas: Bustle.com