Reklaam sulgub sekundi pärast

TRANSURFING: KUIDAS REAALSELT saada kõike, mida soovid

Kõik me püüdleme õnne ja rahulolu poole - töötame, õpime, ohverdame, võitleme, muudame oma välimust kaunimaks ja katsetame pidevalt erinevaid abinõusid, tehnikaid, uskumusi ja soovitusi, mis lubavad täita meie unistused. Kui sa neid soovitusi kuulad, siis jääb tunne, et sa pole praegu piisavalt hea ja selleks, et elu muutuks paremaks, tuleb sul iseendaga kõvasti vaeva näha. Aga kui sa oma sisemuses tunned, et sa ei taha ja ei suuda muutuda, siis äkki on see märk, et see pole õige tee? Äkki on vastused palju lihtsamad kui sulle seni räägitud ja põlvest põlve edasi antud on? Äkki ei ole inimene loodud kannatama?

 

Maailmas eksisteerivad teatud reeglid, mis tingituna meie senistest teadmistest ja kogemustest võivad tunduda tavatud ja kummalised, kuid mida järele testides saame kinnitust, et need reaalselt mõjutavad meie igapäevaelu. Seda mõistes on meil võimalik oma elu ja selle suund iseenda kontrolli alla saada. Kui sulle tundub see jutt segane, siis arvatavasti ei ole sa veel kuulnud transurfing’ust ja Vadim Zelandist, keda peetakse transurfing’u loojaks, kuid kes ise ütleb enda kohta, et ta on „mitte keegi” ja on lihtsalt kanal, mille kaudu jõuavad ülimalt lihtsad transurfing’u elutõed lõpuks inimesteni. Aga räägime siis transurfing’ust ja sellest, miks see teadmine sulle nii elumuutev on.

Kui omandada teatud transurfing’u teadmised, siis variseb kogu sinu senine maailmapilt kokku. Kõlab hirmutavalt? Sugugi mitte, sest see maailm, kus enamik inimesi igapäevaselt elab, tundub pigem nagu karistuse ja teadmatuse tulem. Transurfing annab igale inimesele võimaluse korda saata tavapäratut – juhtida oma saatust oma äranägemise järgi. Transurfing’u teema on väga mahukas, selle baasteadmiste omandamiseks tasuks läbi töötada vähemalt viis Vadim Zelandi esimest raamatut (I–V aste). Seetõttu ei mahu siia kirja kõik need teadmised, mis oleks vajalikud selleks, et kohe täna oma saatust juhtida. Alustame sellest, et avame silmad mingisugustele mustritele, mida sa enne ei märganud ja mis annavad sulle kinnitust, et transurfing reaalselt toimib. Kui teema sind köidab, siis loe ise lisaks, sest suur osa Vadim Zelandi raamatutest on ilmunud ka eesti keeles.

VARIANTIDE MUDEL

Tõenäoliselt ei ole sulle saladuseks see, et reaalsusel on alati mitu vormi. Selle kinnitust näed sa iga päev enda ümber – sulle meeldib see kleit, aga keegi teine jättis selle ostmata, sest pidas seda maitsetuks. Sinu meelest on öine mets kuuvalges õudust tekitav, aga keegi leiab, et see on väga romantiline. Sinu meelest on su töö igav ja üksluine, aga keegi teine oleks õnnelik, kui selle endale saaks. See, millises maailmas sa elad, on alati sinu valik. Alati! Pole olemas õiget ja valet maailmavaadet, tõde on alati sinu poolel. Ja teised hakkavad sinuga vaidlema just seetõttu, et ka neil on õigus. Seega võime kokku leppida, et reaalsusel võib olla kümneid kui mitte kümneid tuhandeid erinevaid vorme. See tähendab, et maailma esmaseks alustalaks on tema võimalusterohkus ning me elame variantide ruumis, kus mistahes ebatähtis sündmus võib muuta inimese saatust. Inimese elu kujutab endast põhjuste ja tagajärgede ahelat ning tagajärg asub alati variantide ruumis lähedal oma põhjusele. Üks järgneb teisele ja seetõttu reastuvad saatuse sektorid eluliinil. Ühe liini stsenaarium ja dekoratsioonid on enam vähem sarnased ning elu voolab mööda üht liini seni, kuni ei toimu stsenaariumi ja dekoratsioone muutvat sündmust. Meenuta oma klassikaaslasi ja mõtle, kuhu keegi tänaseks jõudnud on. Kuigi baasharidus anti kõikidele samasugune, siis igaüks on jõudnud erinevasse kohta ja selle põhjuseks on igaühe isiklikud valikud. Õigus valida on meil just seetõttu, et variantide rohkus on meie ellu sisse planeeritud ning mitte keegi ei keela meil valida just sellist elu ja saatust, nagu me tahame. See, mida inimene valib, realiseerub alati. Kui ta valib takistustega võitlemise, siis ta saab suurel hulgal takistusi. Kogu sinu saatuse juhtimine põhineb ühel lihtsal asjal – valikute tegemisel. Transurfing annab vastuse, kuidas neid valikuid teha. Arvestama peab sellega, et valitud elustsenaariumi muuta ei saa, küll aga saab valida teist stsenaariumi oma elule ning kui elus toimub suurem muudatus, läheb elu üle teisele elujoonele. Materiaalne realiseerumine liigub ajas ja ruumis, aga variandid on oma kohal ja eksisteerivad igavesti. Näiteks kui inimene liigub pimedas metsas laternaga, siis ta valgustab sellega vaid väikest teelõiku enese ees. Realiseerumine on see valguslaik. Kogu pime mets on aga variantide ruum ning laternaks on inimese mõtted. Inimese mõtted materialiseerivad potentsiaalse variandi. Oluline on meeles pidada, et lihtsalt unistus või soov ei ole valik. Unistused ei täitu, valikud täituvad. 

PENDLID

Et oma elu ja saatus iseenda kontrolli alla saada, tuleb õppida nägema pendleid. Meie elukeskkond on üles ehitatud pendlitele ja ühiskonda toidavad pendlid, mis on materiaalsel tasemel ühesuguste eesmärkidega inimeste kogumid, aga ka erinevad esemed – hooned, mööbel, tehnika. Pendlid on igal pool meie ümber ja kõige lihtsamad näited on kõik moevoolud, religioonid, poliitilised liikumised, populaarsed laulud, aga ka näiteks kalaparv, mingi sooduspakkumine poes, kõik reklaamid ning kuulsad inimesed, keda vihatakse ja armastatakse. Inimesed üldjuhul ei taju, et nad elavad pendli seaduste järgi ja annavad sinna väga palju oma energiat. Samuti ei mõista me, et pendlid on oma loomult destruktiivsed, kuna võtavad meie energiat ja kehtestavad võimu inimeste üle. Mida rohkem inimesi toidab üht pendlit oma energiaga, seda suurem on pendli hoog. On inimesi, kes pööravad suuri pendleid enda kasuks, nagu näiteks poliitikud, ärimehed, moeloojad, aga üldjuhul teevad suured pendlid inimesele pigem halba kui head. Pendli eesmärk on saada võimalikult palju toetajaid, samas kui sinu peamine ülesanne on pendel ära tunda ja minna sellega kaasa ainult siis, kui see on sulle kasulik. 

Suur osa inimese mõtteid ja tegusid asub alateadvuses ning seda kasutavad pendlid ära. Nad saavad energiat nii enda poolehoidjalt kui ka vastaselt. Pendlil on ükskõik, kas sa oled poolt või vastu, talle on oluline, et sa oma energiat talle annaksid ja et sinu mõtted oleks temaga hõivatud. Iga ajakirjanduses ilmunud lugu, mis toob palju tähelepanu ja kommentaare, on tugev pendel, sest on suutnud inimeste tähelepanu endale saada. Kõige tugevam niit, millest pendel inimest tõmmata saab, on hirm. Sellega üritatakse sind toita iga päev nii reklaamide, uudiste kui hirmude mõju all olevate teiste inimeste kaudu. Seetõttu on suur osa inimeste eludest üles ehitatud hirmudele ja sellel seisavad püsti nii poliitika kui majandus. Hirm millestki ilma jääda, hirm olla kellestki kehvem, hirm häbi, muutuste, vananemise, surma, sõja ja loodusõnnetuste ees – kas mõni neist kõlab tuttavalt? Me kardame asju, sest tihti on hirmu või mure taga meie harjumus niimoodi reageerida. Harjumused on mugavuse illusioon, millest tuleb lihtsalt välja astuda. 

VÕITLUS PENDLITEGA

See, et pendlid võtavad energiat, on ainult osa probleemist. Lisaks kandub see inimese tugevate negatiivsete mõtete ja tunnete mõjul tema elujoontele, kus on külluses seda, millest inimene tahaks hoiduda. Ainukene võimalus sellisest olukorrast hoidumiseks on destruktiivse pendli alt vabanemine. Pendli alt vabanemise kõige esimene reegel on see, et tuleb loobuda pendliga võitlemast, sest võitlemine annab pendlile vaid hoogu juurde. Inimese kahevõitluses pendliga saab inimene alati pendlilt lüüa. Pendlit saab alistada ainult teise pendliga või pendli ignoreerimisega. Kui soovid oma elust midagi eemaldada, siis tuleb selle vältimise asemel seda ignoreerida ja sellele üldse mitte reageerida. Suhtuda nii, nagu seda poleks olemas. Kui sa soovid, et mingi probleem su elust kaoks, siis ära sellele mõtle ja mine sellest ükskõikselt mööda. Loomulikult on olukordi, mida ei saa vältida. Näiteks kui silmnähtavalt närvis ülemus kutsub sind oma kabinetti, siis tuleb ikkagi kohtumisele minna. Aga selle asemel, et ärritunud inimpendlist end kaasa lasta kiskuda, visualiseeri ülemus, kes on endaga rahul näiteks soojal maal luksuslikus spaas puhkamas. Kui sul see õnnestub, siis on olukord sinu kontrolli all ja ülemus rahuneb silmnähtavalt. Tundub liiga lihtne, et toimida? Proovi järele. Huvitav on ka see, et peale sellist olukorda muutub tema suhtumine sinusse palju sõbralikumaks ja tal pole aimugi, miks see nii on. Pendel otsib alateadlikult alati võimalust oma tasakaalu taastamiseks ning inimpendlit ei ole keeruline energeetilisel tasandil vaigistada.

Lihtne pendli näide on ka võõras koer, kes haugub, kui sa möödud. Kui sa pöörad talle tähelepanu, siis hakkab ta veel rohkem haukuma ja võimalik, et sulle ka järele jooksma. Kui sa talle tähelepanu ei pööra, siis ta otsib peagi järgmise ohvri. Kui pendlit ei ole võimalik ignoreerida, siis tuleb olla esialgu sõbralik ja seejärel temast eemalduda. Pendlit saab summutada ka vastupidise reaktsiooniga. Näiteks kui oled rahvamassis, kus kõik trügivad ja see ajab sind üldjuhul närvi, siis kujuta ette, et see on kari armsaid pingviine, kes sind nügivad ja sellega sulle nalja teevad. Nii ei jõua pendli energia sinuni. Harjuta pendlite mõjutamist ja reageeri kasvõi väikestele ebameeldivustele ebaadekvaatselt ja ootamatult. Näiteks olukorras, kus sa muidu tunned meelepaha, pane end tundma entusiasmi ning ärritumise asemel reageeri hoopis rõõmustades. Kui suudad pendli peatada, siis saad sellest energiat ja tugevust edaspidi veelgi suuremaid pendleid oma teelt kõrvaldada.

Üldiselt on ka rasketele probleemidele kerged lahendused, aga pendel, kes meile selle probleemi on tekitanud, segab lahenduse nägemist ja veenab meid, et tegu on suure probleemiga. Kõige olulisem on mitte lubada probleemil enda sisse tulla, vaid olla tema suhtes tühi, sest siis pole pendlil võimalik reageerida. 

Kindlasti peaks mainima ka seda, et pendlitest täiesti sõltumatuks ei ole meil võimalik saada ja see pole ka oluline, sest kokkuvõttes aitavad pendlid inimese unistusi reaalsuseks muuta. Ühe inimese edu taga on alati pendel. Kuulsa laulja kuulsus eksisteerib vaid tänu pendlile, mille ühes otsas on tema fännid ja teises vaenlased. Oluline on teadvustada pendleid ning kus vähegi võimalik, seal panna pendlid enda kasuks tööle, mitte lasta neil ennast kaasa kiskuda.

Marge Tava
Lugu ilmus Buduaari ajakirjas jaanuar 2017.

 

Kuidas püüda kinni edu laine, elada nii, et probleeme ei tekiks ning kuidas tunda ära õiged ja valed otsused. Sellest saad lugeda järjeloos SIIN.