ÜLLATAV UURING: toidupoes sõnumite saatmine muudab sind paksuks!?

Osadele inimestele meeldib rutiin ja nad ostavad poest igal nädalal samasid toiduained. Teised aga otsivad inspiratsiooni toidulettide vahel ringi vaadates. Üks asi on aga kindel: toidupoes käies tasuks keskenduda ostude tegemisele, vahendab ajakiri Health

Nimelt avaldas ajakiri Journal of the Academy of Marketing Science uuringu, mille kohaselt telefoni näppimine ning sõnumite saatmine ostude tegemise ajal võib viia ebatervislike valikuteni. Kui inimene pöörab toidupoes šopates oma tähelepanu kasvõi korraks sõnumi saatmisele, võib ta kergemini oma ostukorvi tõsta ebavajalikke oste ning väljaspool nimekirja olevaid tooteid. 

Ka poodide omanikud teavad seda. Seetõttu on üsna mitmed firmad alustanud tasuta wifi pakkumist ning reaalajas sooduspakkumiste saatmist klientide telefonidele.

Uuringud aga väidavad, et mida rohkem näpib inimene poes oma telefoni ning suunab tähelepanu mujale, seda kergemini lisab ta oma ostukorvi ebatervislikke ning ebavajalikke tooteid. Ebatervislikud valikud võivad aga kaasa tuua kehakaalu suurenemise.