ÜLLATAVAD LOODUSLIKUD KOMPONENDID, millega mune värvida

Munade värvimine on munadepühal kogu pere ühine lemmiktegevus. Seda enam, kui värvimiseks vajalikud komponendid leiad maitseaineteriiulilt või köögiviljade seast. Oluline on lihtsalt jälgida, et vett on piisavalt, vähemalt poole liitri jagu, ning et munad on vedelikuga täielikult kaetud, soovitab Iltalehti. 

Supilusikatäis veiniäädikat aitab värvil paremini kinni jääda. Ka püsivus premeeritakse. Parim tulemus sünnib siis, kui munad saavad värvaines vähemalt 15 tundi liguneda. 

Mõned looduslikud komponendid värvivad munad üllatavat tooni. Näiteks kas oleksid uskunud, et punase kapsaga annad munadele kauni sinise tooni? Proovi ka järele, kuidas toonid muutuvad, kui kasutad valgete munade asemel pruune. Lõpetuseks võib munad toiduõliga läikivaks muuta, kuid matid munad silmale ilusad ei ole.

Punane kapsas: poolik kapsapea, tükeldatuna ja keedetuna 30 minuti jooksul äädikavees annab munadele kauni sinise tooni. 

Sibul: traditsiooniline sibul värvib munad oranžikaspruuniks. Lihtsaim viis värvimiseks on keeduvette lisada sibulakoored ning keeta munad sibulakoore vees valmis. 

Punane sibul: punase sibula koored annavad valgetele munadele lillaka tooni ning pruunidele munadele tumeda violetse tooni. 

Kurkum: keeda pool liitrit vett, lisa 2-3 spl kurkumit ning lase keedetud munadel öö läbi vee sees liguneda. Hommikul on nad kaunist kollakat tooni. 

Paprikapulber: valmista vedelik samamoodi nagu kurkumi puhul ja saad oranžid lihavõttemunad. 

Kiirkohvipulber: 3-4 spl kohvipulbrit värvib valged munad helepruuniks ja pruunid munad tumeda tee värvi. 

Mustikad ja vaarikad: kuumuta vees mustikaid või vaarikaid. Eemalda veest viljaliha ning lase munadel öö otsa värvises vees liguneda. Vaarikatega saad roosad munad ja mustikaga lavendlivärvi munad.

Punane vein: keeda pruune kanamune umbes 10 minutit punase veini sees ning jäta need seejärel ööseks ligunema. Nii saad tumelillad munad.